Növekvő pályán

Az NB I 9. fordulójában újra bizalmat szavaztak az edzők az U20-as játékosoknak, közülük azonban kevesen nyújtottak igazán jó teljesítményt. A Puskásban futballozó Zsótér Donátnak 18 perc is elég volt a gólszerzéshez.

Lakner Gábor A kilencedik fordulóban helyreállt a világ rendje, a múlt heti negatív rekord után jóval több U20-as labdarúgónak szavaztak bizalmat az edzők. Közülük a Puskásban futballozó Zsótér Donát szépségdíjas találattal vétette észre magát, Nagy Ádám pedig a kilencedik mérkőzését is megnyerő FTC egyik legjobbja volt.

A Vasas-DVSC mérkőzésen az 1-0-ra veszítő hazai csapatban Vida Máté (19), Berecz Zsombor (19) és Osváth Attila (19) is kilencven percet töltött a pályán, de nem tudták megakadályozni a vereséget. A debreceni együttesben ezúttal nem játszott U20-as játékos.

A gólnélküli döntetlennel zárult Paks-MTK találkozón hazai oldalon Lenzsér Bence (19) végigjátszotta a mérkőzést, Hahn Jánost (20) a szünetben cserélte le Csertői Aurél. Az MTK-ban Varga Szabolcs (20) 82 percig volt a pályán.

dvtkpuskas

Sallai Roland a DVTK-Puskás mérkőzésen  •  Fotó: dvtk.eu

Nem született gól a Haladás-Honvéd mérkőzésen sem, a hazai csapatban továbbra is vagy a mérkőzést ezúttal is végigjátszó Németh Márió (20) lő gólt, vagy senki. A vendégek Bobál Dávid (20) vezette védelme végig jól állta a sarat, mellette Gazdag Dániel is (19) kilencven percet töltött a pályán.

Az FTC-Békéscsaba (1-0) összecsapáson a kilencven percet futballozó Nagy Ádám (20) a zöld-fehérek egyik legjobbja volt, rengeteget volt játékban, sok labdát elkért, és pontosan is osztotta le azokat. A vendégcsapatban Viczián Ádám (19) végig pályán volt, a vendégek legveszélyesebb akciója tőle indult, csapattársa azonban kihagyta a ziccert.

A DVTK-Puskás Akadémia (3-2) mérkőzésen a hazai csapatba sérülése után visszatért Kitl Miklós (18), ezúttal 68 perc jutott neki. A vendégcsapatban Sallai Roland (18) kilencven, Zsótér Donát (19) tizennyolc, Pintér Bence tizenkét percet játszott. Zsótérnak annyi is elég volt a gólhoz, a 84. percben látványos találatot szerzett, de az végül nem volt elég a pontszerzéshez.

A Videoton-Újpest (3-0) találkozón a székesfehérvári csapat ismét U20-as játékos nélkül állt fel, az Újpestben Sallói Dániel (19) kezdett, a 67. percben Tóth Patrik (19) váltotta, de egyikük sem alkotott maradandót.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
Kiemelkedőt nyújtott Zsótér Donát, aki csereként beállva lőtt gólt a Puskás Akadémiában, valamint Nagy Ádám, aki a Ferencváros egyik legjobbja volt.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 3 gól, Balogh Norbert (DVSC), 2 gól, Viczián Ádám (Békéscsaba), Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Hahn János (Paks), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 810 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 707 perc, 3. Berecz Zsombor (Vasas) 695 perc, 4. Németh Márió (Haladás) 656 perc, 5. Vida Máté (Vasas) 640 perc, 6. Lenzsér Bence (Paks) 630 perc, 7. Nagy Ádám (FTC) 602 perc, 8. Balogh Norbert (DVSC) 581 perc, 9. Sallói Dániel (Újpest) 572 perc, 10. Osváth Attila (Vasas) 551 perc, 11. Varga Szabolcs (MTK) 460 perc, 12. Nemes Milán (DVTK) 450 perc, 13. Hahn János (Paks) 445 perc, 14. Viczián Ádám (Békéscsaba) 437 perc, 15. Gera Dániel (MTK) 375 perc, 16. Gazdag Dániel (Honvéd) 302 perc, 17. Kitl Miklós (DVTK) 267 perc, 18. Kővári Róbert (Paks) 197 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 181 perc, 20. Asztalos Dávid (Paks) 180 perc