Növelte előnyét a rangadót nyerő Ferencváros

(fotó: MLSZ archív)

A Ferencváros ismét legyőzte az MTK Hungáriát a Jet-Sol Liga, a női labdarúgó NB I csúcsrangadóján, és ezzel ötpontosra növelte előnyét a tabella élén. A „nyugati rangadón” a Viktória FC visszavágott az ETO-nak az augusztus végi vereségért, és pontszámban utolérte a második helyezett MTK-t.

A Jet-Sol Liga tizedik fordulója azzal kecsegtette a szurkolókat, hogy olyan csapatok találkoznak, amelyek közel azonos játékerejűek. Akik arra számítottak, hogy ez jó színvonalú, izgalmas meccseket ígér, azok nem csalódtak!

Az utóbbi néhány évben a Ferencváros és az MTK összecsapása számít a hazai női labdarúgás csúcsmérkőzésének. A 2010 óta valamennyi bajnoki címet begyűjtő két csapat ezúttal is izgalmas meccset játszott, amelyen a címvédő Ferencváros a 21. percben, Jelena Csankovics büntetőjével került előnybe. Tóth Barbara igyekezett becsúszva szerelni Ebere Orjit, aki elesett, a labda pedig „helyben” maradt – Sipos játékvezető 11-est ítélt, bár a stadionban nem mindenki látott szabálytalanságot. Az értékesített büntető után is a Ferencváros maradt támadásban, sőt még a szünet előtt növelni tudta előnyét: Ebere Orji meglehetősen szabadon kapott labdát az MTK kapuja előtt, és a gólkirály-jelöltnek nem jelentett különösebben nehéz feladatot a hálóba lőni a második Fradi-gólt.

A fordulás után is a Ferencváros maradt aktívabb, a bajnokcsapat védelme biztosan zárt, és – a jól játszó Fenyvesi Evelin és Bognár Enikő vezényletével – a középpályás sora is ellenfele fölé kerekedett. A hajrában volt még egy gólváltás, előbb – büntetőből – Nagy Lilla szépített, majd – szabadrúgás nyomán – Inna Zlidnis állította vissza a kétgólos különbséget, de az összképen ez nem változtatott, a Ferencváros megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Szombathelyen is rangadót láttak a nézők, a Viktória az egyetlen olyan csapatot fogadta, amely ellen az alapszakasz első körében kapitulálni kényszerült: a győri ETO-t. A Király sportlétesítmény – az esőzések ellenére – váratlanul jó talajú pályáján a hazaiaké volt az első roham, de az ETO hamar „kontrázni” tudott. Szó szerint, mert Sárosi Csilla tökéletes mélységi passzával Németh Loretta lépett ki középen, és a tizenhatoson belülre érve pontos lövést küldött a kapu bal oldalába. A folytatásban a Viktória talán valamivel többet birtokolta a középpályán a labdát, de a két gyors szélső révén az ETO támadásai voltak veszélyesebbek, a vendégek előtt adódtak gólhelyzetek.

A zöld-fehéreket azonban ezúttal is elkapta a szezon „ETO-betegsége”, a pontatlan helyzetkihasználás, nem tudták növelni előnyüket. Sőt, a 39. percben, váratlanul egyenlített a Viktória. Fábián Dóra lövése megpattant egy védőn, majd a kapuelőtérben még meg is csúszott egy tócsán: a végig magabiztos Szőke-Nagy Krisztina felpattanó labdára számított, de az a vízen kacsázva, a lábai között a hálóba csúszott. Kiegyenlített első félidő, szombathelyi labdabirtoklási fölény, és több győri gólhelyzet után cseréltek térfelet a csapatok. A második játékrészre viszont változott a képlet, a Viktória jobban futballozott – a védők helyezkedési hibája miatt árván maradt Magyarics Zoé gólt is lőtt az 56. percben – és összességében megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Aki Újpestre megy meccsre, biztos lehet benne, hogy már a találkozó legelején gólokat lát. Így volt ez most, az UTE – Astra találkozón is, amelyen az előzetesen esélyesebbnek számító vendégcsapat, már az 5. percben vezetést szerzett, Halászi Kinga góljával. A lila-fehérek, pontosabban Mátyás Noémi azonban szinte azonnal egyenlített, és ettől úgy beindult az újpesti gépezet, hogy a születésnapját ünneplő Mátyás meg sem állt négyig. Három-egynél az újabb Halászi-góllal még szépített az Astra, de a végén még Kiss Nikolett is bevette az indiszponált Záhonyi Alexandra kapuját – 5-2 lett a vége, és, ha az eredmény meglepetés is az előzetes várakozáshoz, a csapatok tabellán elfoglalt helyezéséhez képest, a nagy szívvel, igazi közösségként játszó UTE ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a dekoncentráltnak, fásultnak tűnő Astrával szemben.

A sereghajtó Honvéd a Kóka-FNLA-t fogadta, a régi totónyelv szerint, „fix kettes” mérkőzésen. A látottak a papírformát igazolták, Berla Attila csapata – Králik Fanni, Szabó Dorka és Csiki Anna góljaival – már a szünet előtt eldöntötte a találkozót. A második félidőben 45 percig nem esett újabb gól, a hosszabbításban viszont Szladjana Bulatovics duplázott, fölényessé téve a vendégcsapat sikerét.