Nyert a Vasas a rangadón

A Vasas nyerte a MAC Budapest elleni rangadót az osztrák junior jégkorongligában; a mérkőzés eredménye a hazai U20-as bajnokságba is beleszámít. Csütörtöktől háromnapos nagyüzem indul a magyar csapatoknak az EBYSL-ben.

P. V. Felemásan indult a MAC Budapest U20-as jégkorongcsapatának szezonja. Első mérkőzését a KMH ellen még simán megnyerte 7-2-re – a meccs magyar bajnoki és osztrák juniorliga-találkozó is volt –, de az EBYLS-ben játszott „visszavágón” már alulmaradt 3-2-re. A rossz sorozat pedig folytatódott: hazai jégen 3-0-ra kapott ki a St. Pölten-i Okanagan Hockey Clubtól, s ezek után látogatott el a Jégpalotába, ahol a Vasassal vívott rangadót.

Ahogy arról korábban írtunk, a piros-kékek két győzelemmel és egy vereséggel nyitották az őszi szezont az osztrák juniorligában, a magyar bajnokságban pedig könnyed győzelmet arattak az újonc Egerszegi Titánok ellen. Nos, a MAC ellen hazai jégen sem számíthattak sétagaloppra.

A Vasas szinte reménytelen helyzetből fordította meg a meccset Forrás: vasassc.hu

A Vasas szinte reménytelen helyzetből fordította meg a meccset  •  Forrás: vasassc.hu

Az első két harmadban hiába lőttek kettővel többet kapura a Vasas játékosai, az eredményjelzőn 2-0 állt a MAC javára. A vezetést már az első játékrész tizedik percében megszerezték a vendégek, s előnyüket a második játékrész hajrájában emberhátrányban is növelték Jászai Dávid távoli lövésével.

Innen kellett felállnia Székely-Mádai László együttesének, amely kihasználva a MAC-osok hibáját, az 50. percben szépített. A végjátékban emberelőnybe került a hazai csapat, de a fórt nem sikerült kihasználnia, s amikor már úgy tűnt, a vendégek elviszik a három pontot, két másodperccel a rendes játékidő vége előtt Varga Tamás egyenlített.

Az ötperces hosszabbítás nem hozott döntést, így következett a szétlövés, amelyben a Vasas bizonyult jobbnak, s végül 3-2-re nyert.

„Nagyon nehéz mérkőzés volt, főleg, miután megkaptuk azt a szerencsétlen gólt az elején, hiszen egy ütőn pattant meg a korong – mondta a meccs után Szlépka Armand a Vasas honlapján. –Aztán jött a második hidegzuhany: a kapusunk, Bozsó Kristóf nem láthatott semmit a lövésből. Amúgy nagyon jól védett, ő tartotta bennünk a lelket. Az utolsó harmad előtt edzőnk megcserélte a sorokban az embereket, és ez új lendületet adott. Végig el kellett hinnünk, hogy nyerni tudunk, ez is volt a kulcs. Tudtuk, ha az első gólt belőjük, akkor beindulunk. A végén már senki sem hitte el, hogy bemegy a második is, de aztán mégis sikerült egyenlíteni. Legközelebb azt próbáljuk megismételni a pályán, amit az utolsó harmadban csináltunk.”

A Debrecen és a Miskolc az EBYSL-ben közös csapattal indul, a hazai bajnokságban azonban egymás ellen játszottak szerdán. A Debrecen nem panaszkodhat, eddig két mérkőzésből két győzelmet könyvelhet el a magyar mezőnyben: a KMH-t 5-0-ra, a DVTK Jegesmedvéket pedig 6-0-ra győzte le. A miskolciaknak nem ez az egyetlen nagy különbségű vereségük, az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiától 8-0-ra kaptak ki.

A Debrecennel együtt azonban a Jegesmedvéknek is volt részük sikerélményben. Az osztrák juniorbajnokságot igazi meglepetés-győzelemmel kezdték, hiszen hazai jégen múlták felül, végig vezetve, 3-2-re a fehérváriakat. A Medveščak Zagrebet 7-1-re intézték el, aztán a Fehérvárt az otthonában már nem sikerült ismét legyőzniük: annak ellenére, hogy a debreceniek kétszer is vezettek, végül 6-3-ra kikaptak.

A magyar bajnokságban legközelebb október 5-én lépnek jégre a csapatok, a Debrecen a Vasast, a DVTK a Fehérvárt fogadja. Az EBYSL-ben azonban a napokban nagyüzem várható. Az Ifj. Ocskay Akadémia csütörtökön 19 órától játszik a Vienna Capitalsszel idegenben.

Pénteken a MAC 14.40-től az Innsbruckkal, a Vasas 16.40-tól a Villachhal, míg a KMH 18.40-től a Salzburggal játszik hazai jégen. A Fehérvár szombaton már Ljubljanában szerepel a Slavija ellen, a KMH a Linzzel veszi fel a harcot, az Innsbruck Debrecenbe utazik, a MAC-hoz pedig a Salzburg érkezik.

Szombaton a Linz visszajön Budapestre, a MAC várja tárt karokkal, a Fehérvár továbbra is Ljubljanában vadássza a pontokat, ezúttal az Olimpija ellen. A Vasas a Graz 99ersszel  csatázik idegenben, s a meccsdömpinget a KMH zárja otthon az Innsbruck ellen.

A részletes eredmények és a program ITT és ITT megtekinthető.