Olaszország legyőzve – Ötödik helyen végzett női válogatottunk a vb-n

Budapest, 2017. július 24.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Végig vezetve, végül kétgólos győzelmet aratott női pólóválogatottunk az olaszok ellen, így az ötödik helyen zárt.

Budapest, 2017. július 24. Bíró Attila szövetségi kapitány a nõi vízilabdatorna negyeddöntõjében játszott Magyarország - Kanada mérkõzésen a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 24-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

(MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

Az első negyedeben Bujka góljával megszereztük a vezetést és ki nem adtuk a kezünkből, bár az olaszok Bianconi révén egynlítettek. Szilágyi majd Antal jóvoltából már kettő volt közte. Az utolsó szót azonban Bianconi mondta ki, 2-3. A második nyolc percben már többször is visszaállítottuk a közte kettőt, de az olaszok rendere ott voltak a nyakunkon. A hajrában Gurisatti 6-4-re módosította az állást és közte kettővel mehettünk a nagyszünetre.

A fordulás után Szilágyi már 7-4-re alakította az állást, de az olaszok Bianconi ötösével, majd egy fórral visszajöttek közte egyre, 6-7. A negyed végén azonban jött Keszthelyi, 8-6. A záróakkorban még rá tudtunk tenni egy lapáttal. 9-6, majd 10-7 is volt az állás. A vége 10-8-as siker lett.

Az 5. helyért

Olaszország – Magyarország 8-10 (2-3, 2-3, 2-2, 2-2)

Olaszország: Gorlero – Garibotti 4, Queirolo, Radicchi, Aiello, Bianconi 4, Emmolo. Csere: Tabani, Picozzi, Palmieri, Cotti, Dario. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

Magyarország: Gangl – Czigány 1, Szücs G., Keszthelyi 3, Bujka 1, Csabai 1, Szilágyi 2. Csere: Antal D. 1, Gurisatti 1, Takács O., Illés, Tóth I. Szövetségi kapitány: Bíró Attila