Óriásit fordított a Manchester United

Az első félidő után úgy tűnt, az Aston Villa simán győz, hiszen már két góllal vezetett. A 22. percben John McGinn oldalvonal közeli szabadrúgásból kapu elé kanyarított labdája további érintés nélkül került a hazai hálóba, 0–1, a 26.-ban pedig, egy szögletnél a manchesteri védők őrizetlenül hagyták Clément Lenglet-t, ő a kapu elé fejelte a labdát, Leander Dendoncker pedig gyönyörű mozdulattal a hálóba perdítette, 0–2.

A második félidő elején Alejandro Garnacho gyorsan a hálóba talált, de lesről, aztán nem sokkal később megtette újból – ismét Marcus Rashford előkészítéséből –, az a lövés már érvényes gólt hozott, és megtörte a több mint három forduló óta tartó MU-góliszonyt, 1–2.

A manchesteriek lendületben maradtak, és nem is kellett sokat várni a következő gólra: megint Garnacho talált a kapuba, közeli lövése egy bevetődő birminghami védőn irányt változtatva került a hálóba, 2–2.

A 82. pedig megtörtént az, ami korábban még nem: Rasmus Höjlund bajnoki gólt szerzett a Manchester Unitedben. A nyáron Olaszországból szerződtetett dán támadó egy jobb oldali szöglet után felé pattanó labdára reagált kiváló ütemben, és a kapu jobb oldalába emelt, 3–2.

A MU az előző három fordulóban csupán egy pontot szerzett, a Villa hétfordulónyi veretlenség után először kapott ki.

ANGOL PREMIER LEAGUE – 19. FORDULÓ, keddi mérkőzés
Manchester United–Aston Villa 3–2 (Garnacho 59., 71., Höjlund 82., ill. McGinn 22., Dendoncker 26.)