Orosz-szerb finálé

Orosz-szerb döntőt rendeznek vasárnap Nyitrán, a magyar-szlovák közös rendezésű női junior röplabda Európa-bajnokságon. A bronzéremért a belgák és a törökök csapnak össze.

Lakner Gábor Ugyan a magyar válogatottnak csütörtökön befejeződött a magyar-szlovák közös rendezésű női junior röplabda Európa-bajnokság, honlapunk természetesen nyomon követi, mi történt a csoportkör után. Hétvégére a Győrött szereplő csapatok is Nyitrára tették át székhelyüket, a helyosztókat ugyanis a szlovák városban bonyolítják le.

CEV_EU19W_20160903-190319

A szerbek megvédhetik címüket  •  Forrás: CEV

Az első elődöntőben a szerbek és a törökök csaptak össze, előbbiek pedig három játszmában le is zárták a mérkőzést. A szettek rendkívül szorosak voltak, a végjátékban azonban rendre megremegtek a török kezek, edzőjük, Onur Çarikçi nem véletlenül emlegetett mentális blokkot a mérkőzés után. A címvédő szerbek elsősorban remek nyitásainak köszönhetik a sikert, és természetesen megpróbálják megismételni a két évvel ezelőtti eredményt.

Ahhoz a bombaerős – játéktudásra és fizikumra egyaránt igaz a jelző – oroszokat kell legyőzniük a fináléban. A belgák elleni elődöntő első játszmáját kicsit elizgulták, így az ellenfél jutott előnyhöz, de aztán a következő három szettet különösebb izgalmak nélkül behúzták. Az utolsó játszmában mindössze 14 pontot engedélyeztek a belgáknak, így 3-1-re győztek.

A győri csoport utolsó fordulójában a szerbek 3-1-re legyőzték az addig szettet sem veszítő oroszokat, de az általános vélekedés szerint ez az eredmény inkább azt a célt szolgálta, hogy az olaszok ne jussanak a négy közé. Hogy az orosz válogatott jól taktikázott-e akkor, amikor inkább a szerbeket vitte magával az elődöntőbe, vasárnap 18 órától kiderül.

Horváth András, a magyar válogatott edzője úgy vélekedett, csapatunk erősebb csoportban szerepelt Győrött, mint a társrendező szlovákok Nyitrán. Hogy mindkét finalista Győrből érkezett, mindenképpen a alátámasztja szavait.

Az 5-8. helyért rendezett mérkőzéseken az olaszok megmutatták, hogy igazából nem ott lenne a helyük, és sima 3-0-val intézték el a bolgárokat. A társházigazda szlovákok háza táján nagy volt az öröm, hiszen ötszettes mérkőzésen felülmúlták az esélyesebb németeket.