Ötödik hely Belgrádban

Az ausztrálok legyőzésével az ötödik helyet szerezte meg a fiú U15-ös vízilabda-válogatott a belgrádi Darko Csukics-emléktornán, amelyen a horvátok diadalmaskodtak.

P. V. Benczur Márton, a fiú U15-ös vízilabda-válogatott edzője a szerbek elleni mérkőzésen a vereség ellenére elégedett volt a mutatott játékkal. Ugyanazt az ausztrálok elleni helyosztóról már nem tudta elmondani…

A Darko Csukics-emléktornán ötödik helyen végzett csapat

A korosztály „mini-világbajnokságának” is tartott Darko Csukics-emléktorna utolsó napján a magyar csapat az ötödik helyért szállt vízbe Belgrádban. Ahogy azt az eredmény is mutatja, az első két negyedben nem volt gond a játékkal, hiszen az első és a második játékrészt is 3-1-re nyerték a fiúk.

A szünet után azonban Benczur szerint nagyon gyengén pólóztak.

Jobb erőt képviselő ellenféllel szemben ez végzetes is lehetett volna, de az ötödik hely megszerzése még úgy sem forgott veszélyben, hogy a harmadik negyed 1-1-re végződött, az utolsót pedig az ellenfél 3-2-re hozta.

A meccs végén a magyarok 9-6-os diadalnak örülhettek.

– Ezúton is gratulálok a csapatnak a győzelemhez, köszönjük a szövetségnek, a szülőknek és mindenkinek, aki támogatott minket, szurkolt nekünk – zárta a tornát Benczur, aki Vogel Zsolttal közösen irányította az U15-ös fiúválogatottat a belgrádi tornán.

A Darko Csukics-emléktornán szerepelt U15-ös fiúválogatott: Korom Dániel (Vasas), Prágay Botond (UVSE)  – kapusok. Aranyi Máté (UVSE), Bóbis Botond (KSI), Bozó Péter (Szentes), Gyenis Ádám (BVSC), Konarik Ákos (Vasas), Nyíri Balázs (KSI), Szieben László (UVSE), Sziládi Kristóf (UVSE), Szabó Bence (FTC), Kompos Márton (Eger), Bihácsi Bence (KSI), Faragó Tamás (Vasas), Vígvári Vendel (UVSE) – mezőnyjátékosok. Edző: Benczur Márton, Vogel Zsolt

A bronzérem a montenegróiaké lett, miután harmadik helyért vívott, rendkívül kiélezett csatában 12-10-re legyőzték az olaszokat. A végig magabiztos szerbek orra alá a döntőben a horvátok törtek borsot: a nagy rivális 7-6-ra nyert, és megszerezte a tornagyőzelmet.

U15-ÖS DARKO CSUKICS-EMLÉKTORNA, BELGRÁD
Hétfői eredmények. A csoport: Magyarország–Románia 13-9, Olaszország–Magyarország 12-9, Olaszország–Németország 11-4, Grúzia–Bulgária 11-8, Németország–Bulgária 13-1, Szerbia–Románia 16-3. B csoport: Ausztrália–Szlovákia 9-8, Montenegró–Szaúd-Arábia 35-0, Horvátország–Málta 19-7,
Keddi eredmények. A csoport: Magyarország–Bulgária 20-3, Szerbia–Olaszország 14-6, Németország–Grúzia 20-5. B csoport: Horvátország–Montenegró 11-11, Szlovákia–Szaúd-Arábia 26-4, Ausztrália–Málta 13-6
Szerdai eredmények. A csoport: Magyarország–Grúzia 17-5, Olaszország–Románia 15-2, Szerbia–Bulgária 20-1. B csoport: Ausztrália–Szaúd-Arábia 24-2, Montenegró–Málta 17-3, Horvátország–Szlovákia 17-6
Csütörtöki eredmények. A csoport: Magyarország–Németország 15-8, Románia–Bulgária 11-6, Szerbia–Grúzia 21-1, Málta–Szaúd-Arábia 18-6. B csoport:Horvátország–Ausztrália 18-6, Montenegró–Szlovákia 17-9, Olaszország–Bulgária 21-1, Románia–Grúzia 13-5, Szerbia–Németország 16-5
Pénteki eredmények: A csoport: Magyarország–Szerbia 4-10, Németország–Románia 9-8, Olaszország–Grúzia 18-3. B csoport: Horvátország–Szaúd-Arábia 48-0, Montenegró–Ausztrália 16-4, Szlovákia–Málta 12-6
Szombati eredmények: Az 5. helyért: Magyarország–Ausztrália 9-6. Döntő: Horvátország–Szerbia 6-7. Bronzmérkőzés: Montenegró–Olaszország 12-10
A torna végeredménye: 1. Horvátország, 2. Szerbia, 3. Montenegró, 4. Olaszország, 5. Magyarország, 6. Ausztrália, 7. Németország, 8. Szlovákia, 9. Románia, 10. Málta, 11. Grúzia, 12. Szaúd-Arábia, 13. Bulgária