Ötszörös őrület Budapesten

A Cowbells 2 ötszöri hosszabbítás után nyert, az Újpest Bulldogs megszerezte első sikerét a Bodri Pincészet Divízió I-ben.

Ha nehezen találtuk a szavakat arra, mi történt a HFL-ben az elmúlt hétvégén, akkor a másodosztályban is hasonló szituációban vagyunk. Az elitligában is jó meccset vívott egymással a Wolves és a Cowbells, ám most mindkettő másodikszámú alakulata mért össze erejét.DSC_7133

Már a találkozó előtt tudni lehetett, hogy mindkét gárda foghíjasan állhat fel, miután a Farkasok és a Kolomposok is egy napon két összecsapást vívtak. A jó idő nem maradt el, viszont a jó kezdés a két csapattól igen. Az első negyedben nem születtek pontok, így jöhetett a második játékrész, ahol már mindkét alakulat szurkolótábora tapsolhatott. Először a hazai pályán szereplő Farkasok, akik az első találkozójuk után ismét touchdownt szereztek. A mindössze 18 éves Mizsák Máté Széles Bálintot találta meg egy hat pontot érő átadással (6-0). Viszont nem kellett sokat várni az egyenlítésre. A Kolomposok elkapója, Farkas Ádám válaszolt élete első TD-jével (6-6). Akkor még nem is lehet sejteni, hogy ez az eredmény fontos lehet. Viszont, amikor már a negyedik negyedben jártunk és nagyon nem változott az állás, akkor már gondolni lehetett, hogy itt a csapatoknak mozgósítaniuk kell a tartalékokat, jöhetett ugyanis a hosszabbítás!DSC_7340

És micsoda ráadást láthatott a közönség. Már az első játékrészében rághattuk a körmünket, amikor a Wolves ismételten megszerezte a vezetést, miután Mizsák újabb TD-passzt osztott ki, ezúttal Flaskay Máténak (12-6). Ezzel közel állt a Wolves 2, hogy megszerezze első sikerét a Divízió I-ben, de ezt a vendégek nem engedték, és még ebben a játékrészben egyenlítettek, miután irányítójuk, Rittinger Krisztián is letette névjegyét (12-12). Mehettünk tovább. Viszont ezek után sokáig kiélezett csatát vívott a két gárda. A közönség szép akcióknak és sok labdaszerzésnek lehetett a szemtanúja a Láng Sporttelepen. És végül, elérkezett az ötödik negyed. Ekkor pedig a Kolomposok eldöntötték a mérkőzést az egyik ígéretes tehetségük, Pézsa Bence futott touchdownjával. A Farkasok nagyon közel álltak ahhoz, hogy meglegyen az első sikerük a Divízió I-ben, de ismét alulmaradtak. A Cowbells 2 védelme ezúttal is remek munkát végzett, főleg Sipos Attila, aki 5 interceptiont szerzett a találkozón.

A Wolves 2 legközelebb május 29-én, a Tatabánya Mustangs vendége lesz, míg a Cowbells 2 egy nappal korábban a Szekszárd Bad Bones-t fogadja.

Fotók: Váradi Barna

Budapest Wolves 2-Budapest Cowbells 2 12-18 h. u. (0-0, 6-6, 0-0, 0-0, 6-6, 0-0, 0-0, 0-0, 0-6)
Pontszerzők: Széles Bálint, Flaskay Máté 1-1 TD, illetve Rittinger Krisztián, Farkas Ádám, Pézsa Bence 1-1 TD.

Sóti László, a Budapest Wolves 2 vezetőedzője:A vasárnapi mérkőzés a védelmekről szólt, és hogy melyik csapat bírja tovább fejben és lélekben a másik fél támadásait. Sajnos, alulmaradtunk, de ezt a vereséget nem kudarcként fogom fel. A szezon első meccse óta olyan fejlődésen ment keresztül a csapat, amilyet szerettünk volna és ez vasárnap meg is mutatkozott. Még mindig rengeteg dolgon kell javítanunk, de nagyon büszke vagyok a srácokra azért, ahogy játszottak!

Sergio Varela, a Budapest Cowbells 2 vezetőedzője: A mai napig örülök annak, hogy ennek a csapatnak a tagja vagyok! Ahogy az elmúlt héten mondtam, a Wolves egy erős csapat és ellenük felkészülni egy különleges feladat. A srácok nagyon motiváltan léptek pályára. Az egyik játékosunk is a meccs előtt azt emelte ki, hogy Cowbells család lettünk. Ez egy őrületes meccs volt, amelyen defense és offense oldalon is 11 olyan játékos lépett pályára, amely minden inchért küzdött. Vendégként érkeztünk, de otthon éreztük magunkat.

A Bodri Pincészet Divízió I. további eredményei:

Tatabánya Mustangs-Újpest Bulldogs 7-24 (7-3, 0-14, 0-7, 0-0)
Pontszerzők: Nagy Tamás 1 TD, Széles Dániel 1 XP, illetve Antonello Aladics, Juhász Krisztián, Fekete Attila 1-1 TD, Füles Tamás 1 FG.13288149_10205980761669335_1802282976_o

Fotó: Mátrai Tibor

Zahovay Ádám, a Tatabánya Mustangs vezetőedzője:A mérkőzésen sajnos kijött, hogy egy két buta hiba után bekapott nagy játék után képtelenek vagyunk fejben visszajönni a meccsbe. Szoros meccset engedtünk ki a kezünk közül a második félidőben, és bár látszik a meccsről meccsre való fejlődés, ez megint kevés volt. Sajnos így be kell érnünk azzal, hogy a Wolves 2 ellen próbálunk javítani.

Zagyva Balázs, az Újpest Bulldogs vezetőedzője: Az eltiltásom alatt a defense-t Proksa Gellért, az offense-t pedig Czuprik Zoltán irányította. És remek munkát végeztek. A meccsen végre azt kaptuk, amit vártunk. A rutinosak és a rutintalanok egy célért küzdöttek, elegük volt a vereségekből és ennek eredménye is volt, megnyerték a találkozót. Ez is azt mutatja, egymásra talált a csapat, és megtalálta a közös hangot. Úgy gondolom, végig kontrolláltuk a meccset. A továbbiakban szeretnénk ezt a fejlődő tendenciát fenntartani és borsot akarunk törni a Gorillaz és a Bad Bones orra alá.