Ott egy ötös…

Első mérkőzését elveszítette a leány U18-as jégkorong-válogatott a miskolci divízió I-es világbajnokságon. A magyar csapat 5-0-ra kapott ki Szlovákia együttesétől.

Pusztai Viola Tavaly a franciaországi divízió I-es világbajnokságon a magyar leány U18-as hokiválogatott 7-1-re legyőzte a szlovákokat. Miután abból a csapatból tizenhárman az idén is jégre lépnek Miskolcon, bizakodva várhatta a csapat a nyitómeccset. Az azóta eltelt egy év azonban a jelek szerint nagy idő, és a meccs nem úgy alakult, mint akkor, Vaujany-ban.

Horváth Vanessának sok dolga akadt Forrás: MJSZ

Horváth Vanessának sok dolga akadt  •  Forrás: MJSZ

Horváth Vanessát már az első percektől foglalkoztatták a szlovákok, de a magyar kapus rendre hárította a próbálkozásaikat. Lehetőség azért az ellenfél kapuja előtt is adódott, ám Váradi Orsolya lövése  kimaradt. Az első kiállítást a szlovákok kapták, de az előnyt Buzás Norbert együttese nem tudta gólra váltani. Sőt: a kilencedik percben hátrányba került, majd a tizenkettedikben újra kapott gól miatt indulhattak bulihoz a lányok

A hazai csapat a folytatásban sem tudta felvenni a ritmust a vetélytárssal, az Észak-Amerikában légióskodó Odnoga Lottit ráadásul kiállították, s mielőtt visszatérhetett volna, a magyar csapat megkapta a harmadik gólt is. A harmad végén komoly esély nyílt a szépítésre, Mayer Fruzsina azonban remek egyéni akció végén, kicselezve a védőjét a kapu fölé lőtt.

A második harmadra nagyobb lendülettel jött ki a válogatott, így kiegyenlítettebb lett a játék, s Adriana Stofankovának is mind több dolga akadt. Persze hátul nagyon kellett vigyázni, mert ha a szlovákok meglódultak, akkor annak jó eséllyel lövés lett a vége. Igaz, Horváth mindannyiszor hárított. Az egyik védéséből Odnoga iramodott meg az ellenfél kapuja felé, de az ígéretes támadást nem tudta góllal befejezni. És hiába játszhatott a csapat háromszor is öt a négy ellen, emberelőnyben sem született egyetlen gól sem, így az utolsó harmadra 3-0-s szlovák vezetéssel fordultak a felek.

S csaknem 4-0 lett már az első másodpercekben, de Horváth ismét remekül állta útját a pakknak. Ám ami késett, nem múlott, pedig senki sem bánta volna magyar oldalon, ha nem érkezik meg az újabb szlovák gól. A hajrában Szűcs Anita, Pavuk Petra és Horváth Dominika is megszerezhette volna a válogatott első vb-gólját, ehelyett a szlovákok zörgették meg újra a hálót, beállítva az 5-0-s végeredményt, miután az utolsó percben Odnogának sem sikerült egy az egyben betalálnia…

LEÁNY U18-AS DIVÍZIÓ I-ES VILÁGBAJNOKSÁG, MISKOLC

Az első napi eredmények: Magyarország−Szlovákia 0-5 (0-3, 0-0, 0-2), Japán−Dánia 3-0, Németország−Norvégia 5-1