Papírforma-győzelem

A magyar válogatott hozta a kötelezőt, Luxemburg legyőzése után tovább él a remény a nyolc közé jutásra az U18-as fiú B divíziós Európa-bajnokságon.

Lakner Gábor Ferenczi Tamás szövetségi edző nyomatékosan felhívta játékosai figyelmét, nehogy alábecsüljék a nyeretlen luxemburgi válogatott erejét. A nagyhercegségben látványosan fejlődik a kosárlabda, ékes bizonyíték erre a közelmúltban zárult székesfehérvári U20-as B divíziós Európa-bajnokság, ahol a nyolc közé jutott az eggyel idősebb korosztály.

A mérkőzést ennek megfelelő szellemben kezdte a magyar csapat, és gyorsan tizenegy pontos előnyre tett szert (4. perc: 19-8). A luxemburgiak azonban nem hagyták leszakítani magukat, hat pontra jöttek fel a negyed végéig.

u18kosaroromA második szakasz is hasonlóképp folytatódott, válogatottunk ismét ellépett ellenfelétől (16. perc: 27-16), de a nagyszünetig ismét tíz pontot belülre zárkózott a nagyhercegség csapata.

Térfélcsere után sok eladott labda jellemezte a mérkőzés mindkét oldalon, a csapatok tovább gyűrték egymást. Ezt a negyedet ráadásul – igaz, egyetlen ponttal – megnyerték a luxemburgiak.

A magyar csapat aztán az utolsó tíz percben végleg felőrölte ellenfele ellenállását, és végül tizenhét ponttal győzött a csoport sereghajtója ellen. A legnagyobb különbség a cserék között volt: amíg a magyar padról 33 pont érkezett, addig a luxemburgiról mindössze tíz.

Válogatottunk holnap 20.15 órakor a csoportot jelenleg vezető Szlovénia fiaival találkozik.