Papírformabajnokok

Elmaradt a meglepetés az ifjúsági asztaliteniszezők csapatbajnokságán. A fiúk és a lányok mezőnyében is nyert az elsőszámú esélyes, a BVSC-Zugló, illetve a Statisztika A csapata.

Pusztai Viola A fiú ifjúsági asztaliteniszezők csapatbajnoksága ígérkezett izgalmasabbnak, de végül a lányok viadalán lehetett lerágni a körmöket. Különösen a negyeddöntőben játszottak izgalmas meccseket a csapatok. No, nem a Statisztika A, vagy a Szekszárd együttese, hiszen mindkettő 4-0-val húzta be a győzelmet. Ellenben az Ormai László Csarnokban otthon játszó Statisztika B csapata hatalmas csatában győzte le a Kecskemétet, míg a C ugyancsak maratoni meccs után örülhetett a négy közé jutásnak, a Postás ellenében.

Harasztovich Fanni, a Statisztika A bajnokcsapatának tagja Forrás: MOATSZ

Harasztovich Fanni, a Statisztika A bajnokcsapatának tagja  •  Forrás: MOATSZ

A folytatás kevesebb izgalmat hozott, hiszen a Fehér Orsolya, Göndör Fanni, Harasztovich Fanni alkotta Statisztika A 4-0-ra múlta felül a Czeglédi Szilvia, Domokos Fanni, Phan Viola összetételű C gárdát. Bár a lányok a szintén korosztályos válogatottakkal felálló – Hartbrich Leonie, Molnár Anna, Orosz Sára – Szekszárdot tartották a legveszélyesebb ellenfelüknek, végül elkerülték, miután a Bakó Szilvia, Dari Helga, Menkő Veronika alkotta Statisztika B 4-2-re legyőzte őket az elődöntőben.

A döntőben az esélyes A gárda ellen csupán Menkő tudott meccset nyerni, így Fehér, Göndör és Harasztovich 4-1-re diadalmaskodva szerezte meg a csapatbajnoki címet.

A fiúk mezőnyében a legszorosabb eredmény a 4-1 volt, míg a végső győztes BVSC A – András Csaba, Bruckner Máté, Kovács Gábor – szettet sem vesztett a versenyen. A döntőben az Egri ÁFÉSZ csapatával találkoztak, és Andrásnak, illetve Brucknernek sem indult jól az összecsapás. Előbbivel szemben Timafalvi Gergő 2-0-ra vezetett, és nem lett volna különösebben meglepő, ha az utolsóéves ifjúsági játékos legyőzi az elsőéves serdülőt, de András nem adta fel. A következő két szettben szebbnél szebb poénokat ütve egyenlített, az utolsóban pedig esélyt sem adott vetélytársának, hogy megszorítsa.

Kovács Gábor Zachar Márk 4-0-s legyőzése után azt már az asztal mellől nézte, ahogy Bruckner Máté is készülhetett a párosra. Utóbbi Banok Tamással vívta az egyesmeccsét, s bár az egri fiú remek poénokkal elcsente tőle az első szettet, végül 4-1-re nyert. Banok hüvelykujja a mérkőzés közben megsérült, s bár vállalta a párosmeccset, az első szett után jelezte, hogy azzal nem az igazi játszani, így edzője Pálosi Balázs úgy döntött, feladják a találkozót. A BVSC tehát Szőnyi úti otthonában tartotta a csapatbajnoki címet, amely Bruckner Máténak már tizedik magyar bajnoki aranyat jelentette.

A bronzérmet a BVSC B csapata (Felker Domonkos, Pálfy János Jakab, Rózsa Dávid), illetve a kecskeméti Univer-Sport Kft. (Balázs Bence, Medvegy Ákos, Virág Bence) szerezte meg.

Pénteken a fiúk és a lányok is egyénileg mutathatják meg tudásukat a MOATSZ-kupán.

A részletes eredmények ITT megtekinthetők.