Parádés győzelem

A magyar U16-os leányválogatott kiütötte a spanyolokat a csoport második mérkőzésén, a huszonegy pontos győzelem középdöntőbe jutást ért a portugáliai Európa-bajnokságon.

Lakner Gábor A csoport rangadójára készült válogatottunk a portugáliai U16-os A divíziós Európa-bajnokságon, hiszen az első fordulóban a magyar és a spanyol csapat is meggyőző sikert aratott.

Az első negyed ennek megfelelően kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapat jó ritmusban és magas színvonalon kosárlabdázott. A hajrában Gereben triplájával lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a magyar csapat, amit meg is őrzött a szakasz végéig.

U16spanyol01

Juhász Dorka tarthatatlan volt  •  Fotó: FIBA/Rébay Viktor

A második játékrészben aztán a támadójáték mellett a védekezés is összeállt, az ismét remekül játszó Lelik vezérletével fokozatosan növelte előnyét válogatottunk. A magyar rohanást az ellenfél edzőjének időkérése sem tudta megállítani, így tizenkét pontosra nőtt az előny (18. perc: 40-28). A hajrá viszont a spanyoloké volt, akik hétpontosra csökkentették a különbséget.

Térfélcsere után sem változott a játék képe, Juhász tarthatatlan volt a palánk alatt, sorra szerezte a pontokat. A különbség egyre csak nőtt, már elérte a tizenhat pontot is (27. perc: 57-41). A negyed végére ismét zárkóztak a spanyolok, de így is magabiztos előnnyel várhattuk az utolsó tíz percet.

A spanyolok igyekeztek nem leszakadni, de harmincöt perc játék után sikerült végleg megtörni az ellenállásukat. Juhász és Lelik két perc alatt kilenc pontot termelt, a különbség húszpontosra hízott, a mérkőzés pedig eldőlt. A hátralévő időben már nem történt érdemi változás, válogatottunk a második mérkőzésén is magabiztos győzelmet aratott.

Magyar Gergely együttese két győzelmével már biztosan ott lesz a középdöntőben, a holnap 19.30-kor kezdődő, Anglia elleni meccsen már csak a hibátlan mérleg megőrzése és a csoportelsőség lesz a tét.

U16-OS LEÁNY A DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, MATOSINHOS (PORTUGÁLIA)