Pasaréti blokkparádé

A hazai pályán játszó Vasas nyerte meg a kiemelt leány junior kosárlabda-bajnokság rangadóját a Sopron ellen. A pasarétiek uralták a légteret: hatvanhárom lepattanót gyűjtöttek, és nem kevesebb mint tizennégy blokkot osztottak ki.

Lakner Gábor Jó mérkőzésnek ígérkezett a kiemelt leány junior kosárlabda-bajnokság vasárnap esti rangadója, amelyen két élcsapat, a Vasas és a Sopron csapott össze. A hazaiak együttesében három, a vendégekében pedig két olyan játékos szerepelt a kezdőben, aki a szombati NB I-es mérkőzésen is pályára lépett. Soproni oldalról ráadásul Weninger Virágot és Dubei Debórát már a felnőttválogatottban is számításba vették. Rajtuk kívül mindkét együttesben hemzsegtek a korosztályos válogatottak is.

A vendég soproniak kezdték jobban a mérkőzést, és bár a lehetőségei a Vasasnak is megvoltak, a hazai játékosok rendre pontatlanul céloztak. Az első negyedben egészen pocsék, 19 százalékos mezőnymutatóval rendelkeztek, amit a második szakaszban is csak 32 százalékra tudtak feltornázni. A pontosabban dobó és kevesebb hibával játszó soproniak végig vezettek az első félidőben, a nagyszünetben nyolc pont volt az előnyük.

DSC_0153

Izgalmas csatát hozott a rangadó

Aztán Krivacsevics Dragoljub, a hazaiak mestere valamit nagyon eltalált a szünetben a játékosok lelkében. Teljesen más Vasas jött vissza a pályára, hirtelen összeállt a védekezés, a támadások is pontosabbak lettek, minden egyes labdáért csúsztak-másztak a hazaiak. A 27. percben komoly hátrányt ledolgozva utolérték az elbizonytalanodó soproniakat, 43-43-nál gyakorlatilag újraindult a mérkőzés.

Az utolsó szakaszban már nem csak a hazaiak edzője, hanem a vendégeket irányító Horváth József is végig talpon volt. A Vasas játékosai szinte extázisban küzdöttek, sorra osztották ki a sapkákat a dobni készülő soproniaknak. A pasarétiek fiúcsapatának kongói játékosa, Joel Nshimba is egyre nagyobb lendülettel ugrott fel a lelátón a parádés blokkokat látva.

Aztán 59-59-nél befagyott az eredményjelző, több mint három percen keresztül egyik csapat sem talált a kosárba. A hátralévő időben elképesztő izgalmak közepette a soproniak csak egyetlen büntetőt értékesítettek, a Vasas egy mezőnykosarat szerzett. Az utolsó pillanatokban az egyébként nagyot játszó Tóth Orsolya csak az egyik büntetőjét értékesítette, így a vendégeknek még maradt három másodpercük az egyenlítésre vagy a fordításra. A mérkőzés azonban mi mással ért volna véget, ha nem blokkal: Markó Dorina prakkerja győzelmet ért a Vasasnak.

A pasarétiek hatalmasat küzdöttek, és egészen elképesztő mutatókkal zárták a mérkőzést. A palánk alatt összegyűjtöttek két mérkőzésre is elegendő, 63 lepattanót, és kiosztottak 14 blokkot. Mindazt a jóval magasabb soproniak ellen… Tóth Tímea egymaga öt sapkát jegyzett, de a külső poszton szereplő Tóth Orsolya három blokkja sem kis teljesítmény. A felfogásbeli különbség döntött elsősorban a Vasas javára.

„Szégyenteljes teljesítmény nyújtottunk, néha azt éreztem, hogy várjuk a mérkőzés végét, és szeretnénk mielőbb túllenni az egészen, de ezzel nem voltunk egyedül” – mondta a vendégeket irányító Horváth József.

„Ahogy várható volt, nagyon jó meccset játszott a két csapat. Nem ijedtünk meg az NB I-es játékosoktól, és megvalósítottuk az elképzeléseinket. A fiataljaink is hatalmasat harcoltak, azt bizonyítja a tizennégy kiosztott sapka is. Pályafutásom alatt nem is emlékszem hasonlóra… Mindenkivel elégedett vagyok, és így kell folytatnunk is” – értékelt a hazaiak edzője, Krivacsevics Dragoljub.

KIEMELT LEÁNY JUNIOR KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG
Vasas Akadémia–Soproni Darazsak Akadémia 62-60 (11-15, 17-20, 23-13, 11-12)
Legjobb dobók: Mérész 15, Solymosi, Tóth T. 10-10, ill. Czukor 15, Weninger 13, Dubei 11