Pazar meccsen ötméteresek döntöttek – A Szolnok hatodszor a Magyar Kupa döntőjében

Budapest, 2017. november 4.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Harmadszor is legyőzte a Szolnok a Fradit az idei szezonban. A Magyar Kupa elődöntőjében ötméteresek döntöttek, amit a címvédő bírt jobban.

Budapest, 2017. november 4. Kis Gábor, a Szolnok (elöl) és Nikola Jaksic, az FTC játékosa a férfi vízilabda Európai Szuperkupa döntõjében játszott Szolnoki Dózsa-Közgép - FTC-PQS mérkõzésén a budapesti Komjádi Béla uszodában 2017. november 4-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

már kétszer összefutott egymással a két csapat az idei szezonban. Az Európai Szuperkupát a Szolnok nyerte ötméteresek után, még a bajnoki fordulóban is a Tisza-partiak örülhettek, méghozzá idegenben. A hét közben a Fradi nem játszott, még a Szolnok Berlinben szenvedett meglepő vereséget.

Parádésan kezdte a Fradi a meccset Mitrovics akcióból, majd vámos egy emberelőnyt váltott gólra. A hajrá azonban a címvédőé volt, Prlainovics majd Csuk egyenlített, 2-2. A második nyolc percben 3-3 után ismét jött a szolnoki Prlainovics és duplázott, 5-3. A kétgólos előny pedig megmaradt a nagyszünetig.

A fordulás után villámrajtot vett Varga Zsolt csapata. Jansik Szilárd majd Mitrovics értékesített egy fórt, 5-5. A hajrában pedig utóbbi volt ismét eredményes, így a Fradi átvette a vezetést. Érdekesség, hogy 3-0-ra megnyerte a zöld-fehér együttes ezt az etapot. Ezek után Cseh Sándort kiállították, így Kósz Zoltán és Zsivko Gocics vette át a stafétát a címvédőnél. Az utolsó negyedben Younger révén egyenlített a Szolnok, majd ismét az ausztrál volt eredményes, 7-6. Varga Dénes egy perccel a vége előtt azonban 7-7-re módosította az eredményt, így jöhettek az ötméteresek.

Érdekesség, hogy a hirtelenhalálban Gárdonyi állt a Fradi kapujába. Az első öt kísérletben Manhercz és Younger hibázott csak, így 11-11-ről mehetett tovább a parti. A továbbiakban ismét Manhercz hibázott Mitroviccsal együtt, még a másik oldalon csak Alekszics. A 13-12-es eredmény azt is jelenti, hogy a Szolnok hatodszor van ott a fináléban és címet védhet.

Férfi Magyar Kupa, első elődöntő:

Szolnoki Dózsa–FTC-PQS Waterpolo 7-7 (2-2, 3-1, 0-3, 2-1, 6-5)
Gólszerzők: Prlainovics 3, Younger 2, Zalánki 1, Csuk 1, ill. Jansik Sz. 2, Mitrovics 2, Madaras 1, Vámos 1, Varga Dénes 1

Korábban játszották:

ZF-Eger – A-Híd OSC Újbuda 7-10 (2-3, 1-3, 4-3, 0-1)
Gólszerzők: Angyal 2, Kovács Gergő 2, Hosnyánszky 1, Strahinja Rasovic 1, Vlachopoulos 1 ill. Erdélyi 3, Ubovics 3, Brguljan 2, Kovács Gábor 1, Salamon 1