Piatek először kezdett és továbblőtte a Rossonerit a kupában

Krzysztof Piatek vezérletével a Milan hazai pályán 2-0-ra nyert a Carlo Ancelotti által irányított Napoli ellen az Olasz kupában. A piros-feketék ezzel a győzelmükkel továbbjutottak az elődöntőbe.

Az Olasz kupa negyeddöntőjének nyitányán kedd este rangadót rendeztek, ugyanis a Milan a Napoli csapatát fogadta, akárcsak három nappal ezelőtt a bajnokságban. Akkor 0-0-s döntetlennel zárult a mérkőzés, most azonban máshogyan alakult a párharc.

Az 5. percben egy beadást követően Insigne fejelt a kapu mellé, míg a másik oldalon Kessié készítette le a labdát Piateknek lövésre, aki nem talált kaput. A 11. percben Laxalt nagyszerű indítása után Piatek volt eredményes, aki hibátlanul befejezte a támadást és megszerezte az első gólját Milan mezben (1-0).

A 12. percben a másik oldalon adódott nagy helyzet: egy beadást követően Insigne elé pattant a labda, azonban Donnarumma fogta a középre érkező lövését. Nem sokkal később újra Insigne próbálkozott, de ezúttal sem született meg az egyenlítő találat. Sőt pár perccel utána Paquetá indította Piateket, aki kissé kisodródott helyzetből befelé cselezve – és a védőket becsapva – gyönyörű gólt szerzett (2-0). Az első félidő kétgólos hazai előnnyel zárult és a második játékrészre Ancelotti egy cserével próbálta felrázni csapatát.

A 48. percben egy szöglet után szépíthetett volna a Napoli, ám Milik nem tudta a kapuba lőni a labdát, a kipattanó pedig elkerülte a kaput. Két perccel később a Milan próbálkozott, viszont Bakayoko löketét védeni tudta Meret. A 64. percben ismét veszélyes szöglet érkezett, de Donnarumma ismételten hárított. A nápolyi együttes igyekezett szépíteni, ugyanakkor egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a szervezetten védekező milánóiakkal. A 66. percben Ounas tizenhatosról leadott lövését kellett kiütnie Donnarummának.

Bő tíz perccel később Insigne szabadrúgása sem hozott áttörést. A rendes játékidő leteltével 4 perces hosszabbítás következett, de lényegi esemény már nem történt, így az első félidőben szerzett Piatek duplával jutott tovább a Milan. Gennaro Gattuso együttese a Lazio-inter párharc győztesével játszik a döntőbe jutásért.

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN: G. Donnarumma; Abate, Musacchio, Romagnoli, Laxalt; Kessié, Bakayoko, Paquetá (Rodriguez 85.); Castillejo, Piatek (Cutrone 79.), Borini (Calhanoglu 60.).

Cserék: A. Donnarumma; Plizzari; Calabria, Conti; Bertolacci, Mauri, Montolivo; Suso, Tsadjout.

NAPOLI: Meret; Malcuit (Callejon 85.), Koulibaly, Maksimovic, Ghoulam; Fabian Ruiz, Allan (Ounas 46.), Diawara (Mertens 58.), Zielinski; Insigne, Milik.

Cserék: Ospina, Karnezis; Luperto, Mario Rui; Hamsik; Gaetano.

ÖSSZEFOGLALÓ:

The post Piatek először kezdett és továbblőtte a Rossonerit a kupában appeared first on AC Milan Club Budapest.