Premier az Ormaiban

Bálint Bernadett nyerte egyesben az első alkalommal megrendezett U21-es asztalitenisz országos bajnokságot. Párosban a Madacki Mirella, Hepke Johanna, vegyes párosban a Molnár István, Nagypál Márta kettős vehette át az aranyérmet.

Pusztai Viola Még újoncok is indultak az első alkalommal megrendezett U21-es asztalitenisz országos bajnokságon, de a hölgyek mezőnyében így is csak harminchárman fogtak ütőt az Ormai László Csarnokban. Volt idő, amikor egy-egy utánpótlás-versenyen gombostűt sem lehetett elejteni a teremben, most azonban a vegyes párosok viadala olyan gyorsan véget ért, hogy az az egész verseny kora délutáni befejezését ígérte.

Ez úgy történhetett meg, hogy délelőtt a tizenhat között kezdtek a párok, sőt, az első két helyen rangsorolt kettős csak a nyolcban. A második kiemelt Sabján Gergely, Fehér Orsolya duónak ott véget is ért a verseny, miután 3-0-ra kikapott a Balázs Bence, Nagyváradi Mercédesz kettőstől. Utóbbi egészen a döntőig menetelt, amelyben az első kiemelt Ecseki Nándor, Imre Leila párost az elődöntőben búcsúztató Molnár István, Nagypál Márta duó 3-1-re múlta felül.

Fehér Orsolya Hartbrich Leonie oldalán a páros döntőben vigasztalódhatott volna aranyéremmel, de az ifjúsági válogatott két oszlopos tagja hiába vezetett 2-0-ra Hepke Johanna és Madacki Mirella ellen, az életkorát tekintve tapasztaltabb páros nyert 3-2-re.

Bálint Bernadett Forrás: Damen Tischtennis Bundesliga

Bálint Bernadett  •  Forrás: Damen Tischtennis Bundesliga

Az egyes verseny csoportkörében két olyan eredmény is született, amire felkapta az ember a fejét: Hartbrich 3-2-re kikapott a hévízi Szalai Annától, aki azonban emellett az egyetlen ötös csoportban négy vereséget is beszedett, így hiába volt a bravúr. A serdülő Nagypál Mártának az utolsóéves ifjúsági Imre Leila elleni 3-1-es győzelme ellenben csoportelsőséget ért. Pechére a főtáblán a nyolcaddöntőben éppen a nővérével, Csillával került össze, s bár sok érzelmet nem lehetett leolvasni a szolnoki lányok arcáról – legfeljebb annyit, hogy nem örülnek a párosításnak −, mindketten nyerni akartak, ami a húgnak sikerült.

Egy körrel később Hartbirch állította meg, aki az elődöntőben a „nem hiszem el, ha ezt elvesztem”-felkiáltás után kénytelen volt konstatálni: 1-1-es állásnál hiába vezetett szinte végig a harmadik szettben, az Madackié lett. A nagykanizsai pedig a meccset is behúzta 3-1-gyel.

Mindegy, ki jön szembe a döntőben, de szívesen megnézné, mit játszana Bálint Bernadett-tel, miután nemzetközi versenyen már régen találkoztak – válaszolta az egyik versenybíró kérdésére, miközben mindketten a másik elődöntőt nézték. A 2014-es ifjúsági Európa-bajnokságon Ecseki Nándorral vegyes párosban ezüstérmet nyerő, erdélyi születésű Bálint idén döntött úgy, hogy magyar színekben kíván indulni. Így történhetett, hogy a két lány korábban csak a nemzetközi porondon játszott egymás ellen.

Hogy összejöhessen a találkozó, ahhoz a német Kolbemoor játékosának az első kiemelt Nagyváradi Mercédeszt kellett legyőznie, ami olybá tűnt a 11-0-ra elvesztett harmadik játszma után, hogy ködbe száll. Ez azonban nem zavarta meg Bálintot, aki hozta a következő két szettet, így 3-2-re nyert az elődöntőben a Postás SE versenyzője ellen.

A döntőben Madacki kezdett jobban, de az első szett után Bálint nem adott neki túl sok esélyt arra, hogy két kupát is felvihessen a verseny után a Nagykanizsára tartó gyorsvonatra. A vége 3-1 lett.

A gyors éremátadó ceremónia után a győztes, aki párosban és vegyes párosban egyaránt bronzérmet szerzett, így értékelt:
− Úgy gondoltam, hogy Nagyváradi Mercédesszel a döntőben játszom majd, de már az elődöntőben összekerültünk. Németországban is sokszor mondják, hogy nagyon erős vagyok fejben, de valójában fogalmam sincs, mi történt a 11-0-ra elvesztett szett után. Nem gondoltam semmire, azt sem tudtam, hol vagyok, aztán nyertem. A párostól és a vegyes párostól kicsit többet vártam, de ettől függetlenül elégedett vagyok, mert jól ment a játék.

A két érmet gyűjtő Madacki pedig azt mondta:
− Párosban az volt a cél, hogy négy közé kerüljünk, aztán jobb eredményt értünk el, hiszen megnyertük Johannával az ob-t. Egyéniben ugyancsak dobogós helyezést szerettem volna elérni, úgy gondolom, reális az ezüstérem.

Szombaton a férfiak küzdenek egyesben és párosban az érmekért, a viadal 10 órakor kezdődik az Ormai Csarnokban.

A részletes eredmények ITT, a sorsolás ITT tekinthető meg.