Real, Brazília, győzelem

Magabiztos győzelmet aratott a fiú U18-as vízilabda-válogatott a brazilok ellen a podgoricai világbajnokságon. A magyar csapat orra alá Rafael Real tízszer is borsot tört, de egyedül kevésnek bizonyult.

Pusztai Viola Real tíz gólt lőtt a magyaroknak. No, nem a Madrid, hanem Rafael, a brazil U18-as vízilabda-válogatott ifjú játékosa. Legtöbbször messziről volt eredményes, de ha nála volt a labda, bárhonnan veszélyt jelentett a kapura. Horkai György szövetségi kapitány kérte is a fiúkat, ne engedjék lőni, de szinte mindig túljárt a védők és a kapus eszén.

Baksa Benedek (3) három gólt szerzett élete első vb meccsén Forrás: wpolo.me

Baksa Benedek (3) három gólt szerzett élete első vb meccsén  •  Forrás: wpolo.me

De tényleg legfeljebb emiatt – meg a harmadik negyed második felében tapasztalt kapkodás láttán – lehetett bosszankodni, hiszen a podgoricai világbajnokság második meccsén a magyar válogatott már a szünetre tetemes előnyre tett szert a brazilok ellen. Az első még szoros volt, de 4-2 után sorban jöttek a magyar gólok, és Vadovics Viktornak a középről, a kapunak háttal szerzett találatával már 10-2 volt ide a második negyed közepén.

A brazilok a harmadik játékrészben közelebb jöttek, s nagyon kellett a szünetben beálló Bányai Márk védése, hogy ne legyen közte „csak” öt. Akkor azonban a fiúk ismét megrázták magukat elöl, Teleki András megúszásból és emberelőnyből, a világversenyen első találatát jegyző Lukács Ábel előbbiből, Vadovics utóbbiból volt eredményes, így gyorsan tíz gólra nőtt a különbség.

Real mindent megpróbált, hogy csapata ismét közelebb kerüljön a magyarokhoz, de ahogy lőtt egy gólt, máris érkezett rá válasz a másik oldalon. Attól azonban a kapus, João Fernandez mentette meg együttesét, hogy végül ne tíz, hanem kilencgólos vereséget szenvedjen, miután az utolsó percekben emberhátrányban többször is nagyot védett. A vége 23-14 lett.

A magyar csapatból a két kapuson kívül mindenki szerzett gólt, a legtöbbet, ötöt Vadovics Viktor, de Burián Gergő és Teleki András is négyig jutott. Az első világversenyén most debütáló Baksa Benedek három találatig jutott.

A válogatott hétfőn az olaszokkal játszik. A vasárnapi eredmények ITT megtekinthetők, a mérkőzések ITT nézhetők vissza.

FIÚ U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, PODGORICA
Csoportmérkőzések:
Montenegró–Magyarország 16-14 (4-2, 3-3, 6-4, 3-5)
Gólszerzők: Ukropina 4, Saveljic 3, Cetkovic 2, Radovic 2, Mijuskovic 2, Franeta, Banicevic, Dragovic, illetve Fekete G. 5, Nagy Á. 4, Vadovics 2, Burián 2, Sugár
Magyarország–Brazília 23-14 (4-2, 7-2, 7-6, 5-4)
Gólszerzők: Vadovics V. 5, Burián 4, Teleki 4, Baksa 3, Kardos A. 2, Sugár 2, Nagy Á., Fekete G., Lukács Á., illetve Real 10, Stellet 2, Ricardo Silva 2
Augusztus 29., hétfő: Olaszország–Magyarország 18.20
Augusztus 31., szerda: nyolcaddöntő
Szeptember 1., csütörtök: negyeddöntő
Szeptember 2., péntek: elődöntő
Szeptember 3., szombat: döntő