Regionális Liga: A Jug Dubrovnik visszahódította a bajnoki címet!

2016jug regionalisliga01

Az első félidőig tudta tartani a Rijeka a Dubrovnikkal a lépést, utána azonban ellenállhatatlan volt a Jug.

Elhódította a Jug a bajnoki címet (Fotó: hvs.hr)

A hét elején a Jug érzékeny veszteséget szenvedett, hiszen, mint megírtuk, Felipe Perrone kés alá feküdt, így Regionális Liga alapszakaszának gólkirálya nem vehetett részt a négyes fináléban. A Jug azonban az elődöntőben nem érezte a hiányát, hiszen magabiztosan nyert a Mladost ellen, míg a Rijeka csak az utolsó negyedben tudta abszolválni a meccsét a Herceg Novival szemben.

A fináléban az első két negyed szorosan alakult, hiszen egyik csapat sem tudott kialakítani nagy különbséget, sőt, 2-2 állt az eredményjelzőn. A fordulás után viszont megváltozott sok minden. A Jug Jokovics és Vrlics duplájával már 7-4-re vezetett, a záróakkordban pedig nem tudott közelebb jönni a Rijeka, sőt, 2-1-re ezt az etapot is megnyerte Kobescsak együttese, így elhódítva a bajnoki címet a nagy riválistól.

Regionális Liga, döntő:

Jug Dubrovnik – Primorje Rijeka 9-5 (2-2, 2-2, 3-0, 2-1)
Gólszerzők: Vrlics 3, Garcia 2, Obradovics 2, Loncsar 1, Markovics 1 ill. Vukicsevics 1, Dedovics 1, Echenique 1, Setka 1, Buljubasics 1