Rekorder lesz-e Hamilton délután?

F1

2015. július 26. vasárnap, 10:16

Szerző: Strommer Benjamin

Ha a brit a pole-pozícióból startolva megnyeri a Magyar Nagydíjat, ő lehet a Hungaroring történetének legeredményesebb versenyzője. Példaképe, Ayrton Senna egy eredményét is befoghatja.

Lewis Hamilton már korábban leszögezte, különösen nem foglalkoztatják a Formula-1 statisztikái. Pedig a tavalyi és idei szezon erőteljes eredményei – amelyekben kétségtelen szerepe van egy domináns autónak – egyre magasabbra juttatják a Formula-1 eredményességi örökranglistáin. A mai napon több új mérföldkövet érhet el.

Ha a papírformát hozva megnyeri a versenyt, 5. győzelmét szerzi a Hungaroringen, ezzel a 30. F1-es nagydíját rendező pálya legsikeresebb versenyzőjévé válik. Jelenleg 4 győzelemmel rendelkezik, akárcsak Michael Schumacher. Ayrton Senna 3-szor nyerte meg a Magyar Nagydíjat.

Az említett Senna – Hamilton példaképe – 80 dobogós helyet ért el pályafutása során. A 79-nél tartó Mercedes-pilóta ezt állíthatja be, ha a 70 körös nagydíjon a legjobb három között végez. Ez minden idők negyedik legtöbb dobogós helyét szerző versenyzőjévé teheti őt. Bár, mint említettük, az adatok kevésbé érdeklik, ez a statisztika megenyhíti őt: „Gyerekkorom óta Sennára akartam hasonlítani. Kellemes érzés, hogy egy területen olyan lehetek, mint ő.”

Egy elvontabb számadat a dobogós helyek és rajtok aránya: ennek tekintetében Hamilton és Michael Schumacher is 50,32 %-nál áll. Ilyen tekintetben (a modern kor F1-esei közül) egyedül Alain Prost (52,47 %) jobb náluk.

Hamilton 39. győzelmét szerezheti meg a futamon, Sebastian Vettel 40, Ayrton Senna 41 elsőséget ért el. Minden eséllyel rendelkezik, hogy a szezon végén ilyen tekintetben a sport harmadik legsikeresebb versenyzőjévé váljon.