Rijekai karnevál

Az utánpótláskorú versenyzők húsz érmet szereztek a rijekai Croatian Openen, köztük négyet a felnőttek mezőnyében. A kirobbanó formában versenyző Hárspataki Gábor ezúttal is duplázott.

Lakner Gábor A magyar utánpótlás-versenyzőknek a rijekai Croatian Open volt a második állomás az Európa-bajnoki kvalifikációs versenyek sorában. A küldöttség a Budapest Open után ismét remekelt, összesen húsz érmet nyert, közülük négyet a felnőttek viadalán.

A mezőny rendkívül erős volt, tizenhét ország több mint ezerötszáz versenyzője lépett tatamira. A magyar csapat az éremtáblázat negyedik helyén zárt a szerbek, a franciák és az olaszok mögött.

laura-timea-sterck-senshi-kc-hun

Sterck Laura

Kezdjük a sort a kumite, azaz a küzdelem résztvevőivel. A kirobbanó formában versenyző Hárspataki Gábor ezúttal is duplázott, 75 kg-ban a felnőttek és az U21-esek között sem akadt legyőzőre. Az utánpótláskorú Tamás Ferdinánd értékes ezüstérmet nyert a felnőttek 67 kg-os súlycsoportjában. U21-ben a magyarok kibérelték a női 55 kg dobogóját, Lakatos Nóra első, Vajda Lilien második helyezést ért el, míg Bálint Péter +84 kg-ban lett bronzérmes.

A juniorok ezúttal nem értek el dobogós helyezést, a kadet és az U14-es korosztály tagjai azonban kitettek magukért: három arany-, két ezüst- és öt bronzérmet gyűjtöttek.

Katában, azaz formagyakorlatban sem maradt érem nélkül a magyar csapat. Koch Szabolcs a felnőttek között nyert aranya után U21-ben bronzot szerzett. Sterck Laura ezúttal csak a felnőttek között indult, ott másodikként zárt. Kertész Bálint U14-es bronzérme szintén dicséretes eredmény.

Büchler Zsolt szövetségi kapitány összességében elégedett volt a horvátországi teljesítménnyel:
„Rendkívül magas színvonalú versenyen vettünk részt, amit az indulók száma mellett az is jelez, hogy világbajnoki kerettag bírók is közreműködtek. A felnőttek között szerzett érmek különösen értékesek, az U21-esekre sem lehet panasz, és a kadetek is komoly eredményeket értek el. A juniorok érem nélkül maradtak, még elemezzük, hogy az mutat-e bármilyen tendenciát, vagy csupán a véletlen műve. Annak fényében különösen eredményesnek ítélem meg a szereplést, hogy az ellenfelek teljes csapattal versenyeztek, míg mi kissé foghíjas kerettel utaztunk Horvátországba.”