Rio 2016 – Káprázatos feltámadás – ELŐDÖNTŐBEN NŐI VÁLOGATOTTUNK AZ OLIMPIÁN

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 15.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A sírból hozta vissza a magyar válogatott a mérkőzést az ausztrálok ellen. A 8-8-as rendes játékidő után, az ötmétereseket mi bírtuk jobban, így bejutott a csapat az elődöntőbe.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 15. Keszthelyi Rita gólöröme Rio de Janeiró-i nyári olimpia nõi vízilabdatornájának negyeddöntõjében játszott Magyarország - Ausztrália mérkõzésen az Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 15-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Nem kezdődött jól a meccs, hiszen Mcghie góljával illetve Webster duplájával már 3-0-ra vezettek az ausztrálok. Ezek után Tóth Ildikó harcolt ik egy ötöst, majd Keszthelyi bomnázta be, 3-1. A második nyolc percben is ellenfelünk akarata érvényesült, 5-1-nél érkezett Kasó, Gangl helyett a kapuba, ezzel valamivel javult a helyzet, hiszen egy 2-0-ás hajrával már lőtávolon belülre ért a csapat a félidőre, 5-3 volt az állás a nagyszünetben.

A fordulás után Takács révén már egyre feljöttünk, de kisvártatva Southern visszaállította a közte kettőt. A hajrá a minék volt, hiszen Bujka majd Keszthelyi parádés góljával már 6-6 volt az eredmény. Mcghie révén azonban eggyel mentek az auszik. A záróakkordban Knox villant, 8-6. Ezek után ismét kezdhettük a felzárkózást. Jöttek is a gólok. Bujka majd Antal jóvoltából már egál volt, és mindkét csapatnak voltak helyzetei ezután is, jöhettek a büntetők. 10-10-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor Knox a kapufát lőtte ki, majd Czigány és Gofers is hibázott, de Antal belőtte, így 13-11-re győzött a magyar válogatott. Az elődöntőben az amerikaiakkal találkozik a válogatott.

Rio, olimpia (női negyeddöntő)

Magyarország-Ausztrália 13-11 (1-3, 2-2, 3-2, 2-1, 5-3) – büntetőkkel
——————————————————-
Olimpiai Uszoda, 500 néző, v.: Buch (spanyol), Putnikovic (szerb)
gólszerzők: Keszthelyi, Bujka 2-2, Czigány, Tóth I., Takács, Antal D. 1-1, illetve Southern 3, Webster, McGhie 2-2, Knox 1

emberelőnyök/gól: 9/2, illetve 4/2