Rio 2016: Nagyon szoros meccsek – a második nap történései

2016rioausmagyar01

A szerbek és a Benedek-csapat is dötetlenezett, Montenegró kikapott, míg a brazilok hengereltek.

(Fotó: MTI)

Nem múlt el a tegnapi nap sem döntetlen nélkül. A hat találkozóból két összecsapáson sem bírtak egymással a felek, a szerbek a magyar válogatotthoz hasonlóan ismét remiztek. A csoport másik mérkőzésén Brazília kiütötte Japánt, a házigazdák 16-8-ra nyertek, így veretlenül vezetik a csoportot.

A másik gruppettóban egy gólokon múltak a partik. Az Egyesült Államok most Spanyolországtól kapott ki, úgy hogy az ibériaiak már 10-7-re is mentek, az utolsó percekben lett végül 10-9. A címvédő horvátok is hasonlóan szoros meccset játszottak Montenegróval, végül az utolsó negyed döntött, mikor Jokovicsék egy góllal jobbak tudtak lenni. A harmadik mérkőzésen az olaszok három góllal verték a franciákat.

A következő, szerdai játéknapon a mieink a görögök ellen ugranak vízbe.

2. játéknap, eredményei:
augusztus 8. (H), 14.00: Szerbia–Görögország 9-9 (1-2, 0-2, 4-3, 4-2)
augusztus 8. (H), 15.20: Olaszország–Franciaország 11-8 (4-3, 4-1, 1-2, 2-2)
augusztus 8. (H), 16.40: Egyesült Államok–Spanyolország 9-10 (2-4, 3-1, 2-3, 2-2)
augusztus 8. (H), 18.00: Magyarország–Ausztrália 9-9 (4-3, 2-2, 1-3, 2-1)
augusztus 9. (K), 00.30: Japán–Brazília 8-16 (2-5, 1-3, 4-4, 1-4)
augusztus 9. (K), 01.50: Horvátország–Montenegró 8-7 (2-2, 2-1, 1-2, 3-2)