Ronaldót megkímélte edzője a City-alázástól, először botlott a Real Madrid – külföldi körkép

ANGLIA

Premier League: Gólgála és kivégzés lett a manchesteri derbiből – videó

Manchester City: Pep Guardiola menedzser úgy fogalmazott, hogy nem gondolkodik a jövőjén a klubnál, annak ellenére, hogy szerződése a szezon végén lejár. (Manchester Evening News)

Manchester United: Erik Ten Hag menedzser elárulta, miért nem lépett végül pályára a vasárnapi városi rangadón a 37 éves portugál ikon, Cristiano Ronaldo. “A Cristiano iránti tiszteletből, az ő nagyszerű karrierje miatt nem hoztam be” – indokolt a holland. “A másik dolog az az előny volt, hogy Anthony Martialt hozhattam be. Szüksége van a játékpercekre, de nem is akarom ezt így kiemelni” – tette hozzá a tréner.

Wolverhampton: Menesztették vasárnap Bruno Lagét az angol labdarúgó-bajnokságban 18. helyen álló Wolverhampton Wanderers vezetőedzői posztjáról. A 46 éves trénernek azután kellett távoznia a Wolves kispadjáról, hogy a csapat 2-0-ra kikapott a West Ham United vendégeként a Premier League 9. fordulójának szombati játéknapján. A Wolverhampton nyolc mérkőzésből csak egyet tudott megnyerni a mostani szezonban, így hat pontjával kieső helyen áll. (MTI)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A 7. forduló vasárnap esti zárómeccsén a címvédő Real Madrid meglepetésre hazai pályán nem bírt az Osasunával (1-1), így első pontvesztésével kénytelen volt átadni az első helyet az örök rivális Barcelonának. A Santiago Bernabeuban megrendezett találkozón Vinícius Júnior a 43. percben szerzett vezetést a házigazdának, Kike García nem sokkal a szünet után egyenlíteni tudott. A vendégek David García 78. percben kapott piros lapja miatt (az esetet követően Benzema 11-est hibázott) tíz emberrel hajráztak, de így is elvittek egy pontot.

OLASZORSZÁG

Serie A: Immobile csúnyán fölé vágott 11-ese is belefért, a Lazio kitömte ellenfelét – videó

A Juventus a papírformának megfelelően legyőzte a vendég Bolognát az olasz labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, ezzel megszakította az öt találkozó – közte három bajnoki – óta tartó nyeretlenségi sorozatát. A torinóiak négy döntetlen és egy vereség mellett harmadszor nyertek az idényben, míg riválisuk nyolc forduló alatt csak hat pontot gyűjtött, és a 17. helyen áll. (MTI)

NÉMETORSZÁG

Bayern München: Thomas Müller és Joshua Kimmich, a Bayern München labdarúgócsapatának két szupersztárja is koronavírusos. A világbajnok Müller szombaton Instagram-oldalán jelentette be, hogy harmadszor is megfertőződött, ugyanakkor nem érzi rosszul magát és bízik benne, hogy minél hamarabb visszatérhet a pályára. Az gyakorlatilag biztosra vehető, hogy a két játékos kihagyja kedden a Viktoria Plzen elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést, azt egyelőre nem lehet tudni, hogy négy nappal később a Borussia Dortmund elleni rangadón bevethetők lesznek-e. A sorozatban 11. bajnoki elsőségére hajtó Bayern a Bundesliga 7. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén 4-0-ra győzte le otthon a Bayer Leverkusent, Müller azon a találkozón gólt is szerzett. (MTI)

Bundesliga: Az Augsburg a 71. perctől emberhátrányban futballozva is 3-2-re nyert a Schalke 04 otthonában a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A vendégek a bosnyák Ermedin Demirovic duplájával 21 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, ám gelsenkircheni riválisuk még a szünet előtt szépített, majd a 63. percben ki is egyenlített. Az Augsburg nem sokkal ezután emberhátrányba került, ennek ellenére a 77. percben újabb gólt szerzett, s megnyerte a mérkőzést.

Délután, a német bajnokság 8. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Hertha 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Hoffenheimmel. Ez volt zsinórban a berliniek harmadik iksze a Bundesligában. Dárdai Márton végig a kispadon ült a fővárosiaknál.

Német foci: Ijesztő jelenet: Betonfalnak rohant a csatár a bajnokin, majd összeesett – videó

VILÁGFOCI

Indonézia: Futballtragédia – Csaknem 200-an haltak meg egy bajnoki utáni összecsapásban

Franciaország: A meccs első órájának végén félbe kellett szakítani a vasárnapi Toulouse-Montpellier élvonalbeli bajnoki találkozót, miután a vendégszurkolók könnygázgránátokkal dobálták meg a hazai drukkereket. Szűk félórát követően a játéktérre is kerülő és fojtogató füs eloszlott, így folytatni lehetett a mérkőzést.