Rossz forgatókönyv

Egy győzelemmel és egy vereséggel nyitott a fiú U15-ös vízilabda-válogatott a belgrádi Darko Csukics-emléktornán. Míg a románokkal szemben végig vezetett, az olaszok elleni meccsen csak futott az eredmény után.

Pusztai Viola Két mérkőzéssel kezdte meg szereplését a tizedik alkalommal megrendezett belgrádi Darko Csukics-emléktornán a fiú U15-ös vízilabda-válogatott. Délelőtt a románokkal, este az olaszokkal mérkőzött.

Egy győzelem, egy vereség az első napon Fotó: Benczur Márton

Egy győzelem, egy vereség az első napon  •  Fotó: Benczur Márton

Az első meccsen a Benczur Márton és Vogel Zsolt által vezetett magyar csapat végig vezetve nyert, az ellenfél csupán a negyedik negyedet hozta egálra. A 13-9-es győzelem után Benczur elmondta, tipikus első mérkőzést játszottak a felek, de a rengeteg hiba ellenére magabiztosan múlták felül a jó játékerőt képviselő románokat.

Az olaszok ugyancsak győzelemmel kezdték a tornát, egészen simán nyertek a németek ellen 11-4-re.

A magyaroknak sem ment ellenük a játék, az első negyedben nem is szereztek gólt, a másodikban meg már csak akkor, amikor a vetélytárs 4-0-ra vezetett, onnan pedig a fiúk csak futottak az eredmény után. A mérkőzés 12-9-es olasz győzelmet hozott.

– A legrosszabb forgatókönyv szerint alakult a mérkőzés, a kulcsfontosságú, „kétgólos” szituációkból mindig gólt kaptunk, ahelyett, hogy lőttünk volna – mondja Benczur. – Megérdemelten nyertek az olaszok, ma jobbak voltak. Ugyanakkor dicséretet érdemelnek a fiúk, mert minden körülmény ellenére sem roppantak össze. Bár kikaptunk, a második félidőben már sokkal jobban játszottunk.

A magyar csapat kedden 17.20-tól a bolgárokkal játszik.

U15-ÖS DARKO CSUKICS-EMLÉKTORNA, BELGRÁD
Hétfői eredmények. A csoport: Magyarország–Románia 13-9, Olaszország–Magyarország 12-9, Olaszország–Németország 11-4, Grúzia–Bulgária 11-8, Németország–Bulgária, Szerbia–Románia B csoport: Ausztrália–Szlovákia 9-8, Montenegró–Szaúd-Arábia 35-0, Horvátország–Málta 19-7,