Rossz szelek fújtak

Nem a legjobban sikerült fiatal vitorlázóink harmadik napja az olimpián. A 18 éves Érdi Mária Laser Radialban a keddi futamgyőzelmét követően szerdán nem tudott a legjobb húszba kerülni, összetettben pedig kicsúszott a top tízből. A 20 esztendős Vadnai Benjámin a Laser hajóosztályban szintén nem remekelt.

Majer Dániel Érdi Mária, a Laser Radial hajóosztály 18 éves magyarja a harmadik futamban elért első helyezése és a negyedikben szerzett ötödik helye után látszólag megtorpant. A szerdai első, összesítésben ötödik futamban a 26., a hatodikban a 20. helyen zárt. Vadnai Benjámin számára még rosszabbul alakultak a dolgok, előbb 34., majd 30. lett.

De hát messze még a vége, a napi eredmények összeadódnak, egy-egy futam csak adalék lesz a végelszámoláskor.

Na efféle frissítőre nem volt ma szüksége Érdi Máriának Forrás: dailymail.co.uk

Na efféle frissítőre nem volt ma szüksége Érdi Máriának  •  Forrás: dailymail.co.uk

Az előző napi győzelme után Márinak bizonyára csalódást jelent 26. és 20. helye, a hétfői 21. és 23. pozíciójával sem volt ugyanis megelégedve. A szél erősödött a keddihez képest, vélhetően az sem segítette a leginkább a balatoni körülményeket kedvelő vitorlázót, az esős idő miatt pedig maga a program is jelentős csúszással kezdődött.

Az ötödik futamban a 29. helyen fordult az első bójánál, a harmadikra feljött a 25.-re, az utolsónál azonban egy helyet hátracsúszott. A hatodik futamban már jobban sikerült a rajtja, 19. helyen érte el az első bóját, a negyediknél pedig már 18. volt, a végén azonban két pozíciót rontva 20.-ként zárt. Összesítésben a 9. helyről a 17.-re csúszott vissza, de az éremfutamban részt vevő első tíz még innen sem elérhetetlen. Az élen is változás történt, az ír Annalise Murphy jött fel elsőnek, Mári edzőpartnere, az eddig vezető 2012-es londoni olimpiai bajnok kínai Hszü Li-csia negyediknek esett vissza.

Vadnai Benjáminnak is meg kellett küzdenie az elemekkel, az egy nappal korábban tapasztalható 12-15 csomós szél az ő futamai során is 20 csomó fölé erősödött. Az ötödik futamban a 32. helyen kezdett, féltávnál 29. volt, a következő bójáig azonban öten is megelőzték, így került a 34. helyre. A hatodik futam sem sikerült jobban, bár ebben legalább folyamatosan javítani tudott helyezésén. Sajnos, a rajt miatt ez is csak a 30. helyett jelentette, ahová a 41. pozícióból kapaszkodott fel.

Nem csak Benjáminnak jelentenek nagy kihívást eddig az olimpiai vitorlásversenyek pályái, az esélyesek közül a hatodik érmét űző brazil Robert Scheid és a brit Nick Thompson sem brillírozott eddig, noha utóbbi a szerdai első és második helyével jelentőset javított összetettbeli 12. helyén, és már csak Tonči Stipanovič előzi meg.

A szerdai megpróbáltatások után egy nap pihenőt kapnak a férfi Laser és a női Laser Radial hajóosztály versenyzői, legközelebb pénteken szállnak vízre.