Scaroni: „Optimizmussal tekintünk a jövőbe”

Paolo Scaroni, a Milan elnöke elárulta, hogy a kínai érához képest közel kétszeresére emelkedett a klub éves bevétele és úgy véli, hogy nagyon fontos az egyensúly megtartása a sporteredmények illetve a gazdasági eredmények között.

„Az Elliott azért lett a Milan tulajdonosa, mert pénzt adott kölcsön a korábbi tulajdonosnak. Nem törekedtek a klub megvásárlására, csupán garanciaként a kezükbe került, aztán szakembereket bíztak meg azzal, hogy visszaállítsák az egyensúlyt a Milannál, mind pénzügyileg, mind sportszakmailag. Mindez váratlan módon sikerült, mindenekelőtt a sportszakmai eredmények tekintetében. Nulla volt az én érdemem a Scudetto megnyerésében, mert a Milan a csapatnak és a körülötte jól dolgozó szakembereknek köszönhetően nyert.” – mondta Scaroni.

„Gazdasági szempontból is jól teljesítettünk. A Milan igazgatótanácsában voltam Yonghong Li irányítása alatt, hogy felügyeljük az Elliott által kölcsönadott pénzt. Akkoriban a klub éves bevétele kevesebb, mint 200 millió euró volt, míg idén már 350 millió eurónál tartunk. Az Elliott elégedetten szállt ki az üzletből, a befektetési alapokra jellemzően profitot termelt és eladta a Milant egy olyan vállalatnak, amelynek más jellegű célkitűzései vannak.”

„Ez egy új szakasz a klub életében és számos szakember vesz minket körül, akik segítik a munkánkat. Optimizmussal tekintünk a jövőbe. A labdarúgásban egyszerre két hegyet kell megmászni: az egyik a sportszintű eredmények, míg a másik a gazdasági eredmények. Ezek összefüggnek egymással és fontos az egyensúly megtartása.”

„Televíziós jogdíjak? Egyetértek azzal, hogy az ideális az lenne, ha nem adnánk el a jogokat, hanem saját magunk kezelnénk liga szinten. A Lega Calcio évtizedeken keresztül egy úriembernek adta a televíziós jogokat, aki mindent elintézett. A Lega olyan bonyolult irányítással rendelkezik, hogy nem könnyű megérteni, hogyan lehet beavatkozni ezekben a kérdésekben.”

„Új stadion? Amerikai tulajdonosunk van és jelentős problémát okoz az olasz procedúra megértése számukra. Nehezen lehet elmagyarázni a stadionépítésre vonatkozó olasz dinamikát azoknak, akik nem tapasztalják meg. Amikor úgy tűnik, hogy minden rendben van, akkor jön egy fellebbezés és ez hihetetlen hosszú folyamat. Négy éve beszélek a stadionkérdésről és még mindig vannak olyan nyilvánvaló dolgok, amik vitatémák. Nem tudjuk felújítani a San Sirót és erről ma is folyamatban van egy vita, amit egészen hihetetlennek tartok. A Milan és az Inter sok mérkőzést játszik és nem megoldható nagy felújítást véghez vinni egy olyan stadionban, ahol 3-4 naponta legalább 50 ezer ember gyűlik össze. Sajnos Milánó közelében nincs olyan stadion, ahol a munkálatok elvégzéséhez szükséges időszakban játszani tudnánk.”

„Van egy törvény a stadionépítésre vonatkozóan és ezzel nem tudunk mit kezdeni. Szükség van sűrgősen egy olyan törvényre, ami leküzdi ezeket az akadályokat, ellenkező esetben mindig régi, elavult és biztonsági szempontból veszélyes stadionjaink lesznek. A létesítményeknek szépnek, kivilágítottnak és teltházasnak kell lenniük, csak így tudnak vonzóak lenni a televíziós közönség számára is.”