Siker a rajt rangadóján

Első mérkőzésén csoportrangadót nyert az U18-as kosárlabda válogatott a B divíziós Európa-bajnokságon, Szkopjéban. Ferenczi Tamás együttese a lengyel válogatottat győzte le, remek hajrával.

M. D. Talán korai még kijelenteni, de az első mérkőzésén nagy lépést tett a továbbjutás felé az U18-as kosárlabda-fiúválogatott a macedóniai B divíziós Európa-bajnokságon. Az egyik legnagyobb ellenfelét, a lengyel válogatottat győzte le az A csoportban 76-72-re.

Sikerült fordítani Forrás: fiba.com

Sikerült fordítani  •  Forrás: fiba.com

Többen kisebb sérüléssel bajlódtak, nem minden előjel volt tehát kedvező a nyitány előtt, Durázi Krisztofer múlt héten felkészülési mérkőzést is kénytelen volt kihagyni, hátsérülés miatt. Mostanra azonban felépült, így a kezdő ötösben kapott helyet. Az első negyed fej-fej mellett telt, egyik csapat sem tudott előnyhöz jutni. Négypontos magyar vezetéskor ugyan látszott esély, de a lengyelek nem hagyták magukat, és két másodperccel a negyed vége előtt dobott triplával ők zárták jobban az első játékrészt (19-18).

A második negyed elején 8-0-s futással megléptek a lengyelek, és ezt az előnyüket pedig a szünetig meg is tartották (43-32).

A harmadik negyedben úgy tűnt, elúszik a mérkőzés, már 14 ponttal is vezetett az ellenfél, ekkor azonban Chester Lewis a vállára vette a csapatot, és a negyed végére sikerült tíz ponton belülre zárkózni (60-52).

A záró játékrészre aztán fordult a kocka, mintha kicserélték volna a két csapatot. A lengyelek alig tudtak pontot szerezni, a negyed első hét percében mindössze négyet. A mieink viszont szárnyaltak, az utolsó percre egypontos előnnyel fordultak. Tizenöt másodperccel a vége előtt Lewis büntetőjével kettőre nőtt a magyar előny, a lengyelek hibáztak, Fazekas Csaba pedig újabb két büntetővel beállította a 76-72-es végeredményt.

A mérkőzés legeredményesebb játékosának a 19 pontot dobó Chester Lewis bizonyult, a legtöbb lepattanót (10) Durázi Krisztofer szerezte.

A magyar válogatott szombaton Ciprus ellen folytatja az A csoport küzdelmeit.

U18-AS B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZKOPJE (MACEDÓNIA)