Sikeres zárás

A hajrára kiengedő magyar U16-os fiúválogatott legyőzte az osztrákokat a szófiai B divíziós Eb zárónapján, így bemutatkozásként a tizenharmadik helyezést érte el.

Lakner Gábor Szomszédvári rangadó várt a magyar U16-os fiúválogatottra a szófiai B divíziós Eb zárónapján, hiszen a 13. helyért az osztrákokat kellett legyőznie.

Motivált volt, jól is kezdett a csapat, az ellenfél három perc után szerezte meg első kosarát. A támadójáték remekül működött, egészen a negyed hajrájáig, amikor a kisebb megtorpanást kihasználva egy pontra zárkóztak fel az osztrákok.

U16válA második szakaszban Fazekas Csaba pontjaival ellépett válogatottunk, amely állandósította a vezetését. Az osztrákok ugyan kapaszkodtak, de az egyenlítéstől messze jártak, így hétpontos magyar vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

Térfélcsere után közelebb zárkóztak az osztrákok, de Fazekas Csaba és Füzi Róbert kosaraival tizenkét pontosra hízott a különbség (37. perc: 43-31). Az osztrákok hiába próbálkoztak, nem tudtak faragni hátrányukból. Csapatunk a záró negyednek magabiztos, tizennégy pontos előny birtokában vághatott.

Az időközben tizenhat pontosra hízó vezetés viszont kicsit elkényelmesítette, a kétségbeesett hajrát indító osztrákok így öt perccel a vége előtt visszajöttek a meccsbe. Az utolsó percre már csak négy pont maradt az előnyből, de Katona József és Kiss Mihály is higgadtan büntetőzött, így a győzelmet nem fenyegette veszély.

A magyar válogatott a rosszul sikerült középszakasz után két győztes mérkőzéssel zárta le a tornát, és bemutatkozásként a tizenharmadik helyen zárt.