Sima vereség

Egy félidőn át élt a remény, de a portugálok végül simán győztek a szófiai Európa-bajnokságon a magyar U16-os fiúválogatott ellen, amely így a 13-16. helyért játszhat a folytatásban.

Lakner Gábor A középszakasz utolsó mérkőzése arról döntött, melyik csapat játszhat a 9-12. helyért, és melyiknek marad a küzdelem a 13-16. hely valamelyikéért a szófiai U16-os fiú B divíziós Európa-bajnokságon. A magyar csapat két játékosa, Schafarek Boldizsár és Ábrahám Martin bokasérülés miatt nem tudta vállalni a játékot.

az_u16_os_valogatott_csoportkepeMindkét csapat kemény védekezéssel kezdett, sok volt a fault és a nehéz helyzetből elvállat dobás. A sok eladott labda megbosszulta magát, így az első negyed ötpontos portugál vezetéssel zárult, amely a második szakasz elején villámgyorsan tízpontosra nőtt. Válogatottunknak nem ízlett az ellenfél védekezése. A negyed közepére sikerült felzárkózni, elsősorban a jó büntetődobásoknak köszönhetően. A nagyszünetben így még látótávolságon belül volt a magyar csapat.

Térfélcsere után aztán a portugálok állva hagyták. Bármivel próbálkoztak a fiúk, mindig érkezett rá válasz a másik oldalról. Amikor a negyed végére kialakult az addigi legnagyobb, tizenhat pontos különbség, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Az utolsó szakaszban húsz pont fölé nőtt a portugálok előnye, és jelentősen nem sikerült kozmetikázni az eredményen.

A vereséggel eldőlt, hogy a pénteki szünnapot követően a 13-16. helyért játszhat a magyar válogatott.