Sport: „Nagyszerű Kínát képviselni” – első egyéni Világkupa-aranyát nyerte Liu Shaoang kínai színekben

A nemzetközi szövetség honlapjának cikke szerint – amelyet a 444 szúrt ki – azt mondta a futama után: „Nagyon boldog vagyok és nagyszerű Kínát képviselni”, de arról is beszélt, hogy pályafutása alatt sehol nem találkozott még annyira magas szintű ellátással, mint Kínában. Ott egy sportközpontban készülnek, ahol csak liftezniük kell a lakásuk, a jégpálya, valamint az orvosi szoba és a rehabilitációs helyiségek között.

(A kép forrása: Facebook / ISU Short Track) Soha nem készülhetett még ennyire jó körülmények között – nyilatkozta Liu Shaoang, miután az országváltása után először nyert egyéniben Világkupa-versenyt.

Az első Világkupa-versenyükön vettek részt a Liu testvére, miután átigazoltak Kínába. A montreali versenyen szombaton mindketten tagjai voltak a 2000 méteren győztes kínai csapatnak, vasárnap pedig Liu Shaoang 500 métere egyéniben is győzött.
Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang 2022 novemberében kérvényezték, hogy magyar helyett kínai színekben versenyezhessenek. Akkor azt mondták, megingott a bizalmuk a magyar szövetségben, úgy érezték, itt nem biztosítottak a megfelelő feltételek. A kínai állampolgárságot gyorsított eljárásban megkapták, és a magyar szövetség is engedélyezte az országváltást.