A 20 éves Betlehem Dávid felnőtt pályafutása egyik legjobb egyéni vb-eredményét elérve biztosította be olimpiai indulását a dohai hatodik helyével. A fiatal magyar a 2022-es budapesti vb-n ötödik volt.
A 26 esztendős, ötkarikás ezüstérmes Rasovszky karrierje második világbajnoki címét szerezte meg a nyíltvízi úszók 10 kilométeres vasárnapi versenyében. 2019-ben, Kvangdzsuban 5 kilométeren, míg most az olimpiai versenyszámban diadalmaskodott.

Betlehemnek a hajrában még a bronzéremre is volt esélye, azonban az óriási fizikai csata után végül hatodikként csapott célba.

A táv feléhez érkezve is ő tempózott elől, de a mezőny nagyon együtt volt, az első tizet – köztük a negyedik helyen álló Betlehemet – mindössze négy másodperc választotta el egymástól. Az élmezőny a folytatásban is együtt tempózott, az utolsó kört a francia Logan Fontaine kezdte meg az élről, de a többiek szorosan ott voltak a lábvízén. Ezer méterrel a cél előtt még mindig kevesebb mint két másodperc volt a különbség az első és a hetedik között, óriási helyezkedés indult meg, Rasovszky pedig az élre tört.
A magyar klasszis az utolsó kanyart követően két testhossznyi előnyt szerzett és innen már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet, magabiztosan diadalmaskodott.
Rasovszky a 6-os, Betlehem a 77-es rajtszámmal vágott neki a hat 1660 méteres körből álló viadalnak. Rögtön a rajt után az európai „nagymenők” – köztük a két magyar – „megrántották” a mezőnyt, és komoly iramot diktáltak, az első kört Rasovszky zárta az élen.
A dohai öbölben gyakorlatilag ugyanolyan körülmények várták a férfiakat, mint egy nappal korábban a nőket, a kellemes hőmérséklet mellett az erős szél ezúttal is jelentős hullámokat kavart a vízben.
Az olimpiai kvalifikációs viadalon 79-en szálltak harcba az utolsó kvótákért, a mezőnyben ott volt mindhárom fukuokai dobogós, így már biztos olimpiai résztvevő, a címvédő német Florian Wellbrock, Rasovszky, valamint a szintén német Oliver Klemet. Rajtuk kívül a legjobb 13, illetve kontinensenként további egy úszó (olyan országból, amelynek nem volt olimpiai indulója) szerezhetett olimpiai kvótát.
Orbán Viktor miniszterelnök és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is gratulált a Facebookon Rasovszky Kristófnak a dohai világbajnokságon szerzett győzelméhez.
Rasovszky a magyarok első érmét szerezte a dohai világbajnokságon.Írta a HVG

A Sport: Orbán Viktor és Szijjártó Péter is gratulált Rasovszky úszó vb-n szerzett aranyához bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.