Stílusos befejezés

A szezon utolsó nemzetközi versenyén hatalmas fölénnyel végzett az élen a magyar kajak-kenu küldöttség: 31 arany-, 19 ezüst- és 13 bronzérem a válogatott termése a lengyelországi Bydgoszczban rendezett Olimpiai Reménységek Versenyén.

UP-info A Hüttner Csaba utánpótlás-vezetőedző irányította kajak-kenu válogatott nagy levegőt vett, és két nappal a Bascovban rendezett ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságot követően nekivágott a nem éppen dallamos nevű Bydgoszcznak, ahol több mint harminc ország részvételével rendezték az Olimpia Reménységek Versenyét.

kajak_orv

Sikerhalmozó társaság  •  Fotó: MKKSZ

Az évad utolsó jelentős nemzetközi viadala hagyományosan a magyar sikerektől hangos: mivel két-két versenyzőt is indíthatnak számonként a 15-17 évesek küzdelmében, gyakori a dupla piros-fehér-zöld siker. Még a megszokotthoz képest is fölényesnek nevezhető azonban, hogy 31 arany-, 19 ezüst és 13 érmet lapátolt össze a küldöttség. (A 16-17 évesek egyesben és párosban, a fiatalabbak egyesben állhattak rajthoz, míg a négyes küzdelmekbe mindegyik évfolyam nevezhetett). A második legeredményesebb ország kevesebb mint tíz elsőséget szállított.

„A siker értékét tovább növeli, hogy csak egy hete rendezték meg az utánpótlás Európa-bajnokságot, és miután ott az ifjúsági számokban a második vonallal vettünk részt, így elég nagy volt az átfedés a két csapat között – értékelt Hüttner a szövetség honlapján. – Ráadásul ezen a versenyen legalább olyan színvonalas mezőny jött össze, mint a kontinensviadalon. Lengyelországban a szervezők kitettek magukért, a pálya és a körülmények nagyon sokat fejlődtek az elmúlt négy évben. Rengeteg magyar nyújtott klasszis teljesítményt, de az aranyérmesek közülük is ki kell emelni Racskó Fruzsinát és Béke Kornélt. Egy hete Európa-bajnoki címet szereztek, nyáron a vébén lettek elsők, vagyis az idén tripláztak, minden jelentős nemzetközi versenyen kimagaslóan teljesítettek. Ez a verseny minden tekintetben méltó lezárása volt az idei gyorsasági szezonnak, sportolóink ismét megmutatták, hogy a magyar kajak-kenu a legerősebb a világon.”

A két ifjúsági sztárversenyző mellett mások is halmozták az érmeket Lengyelországban.  Gamsjäger Lisa-Maria három olimpiai számban nyert az 1999-es korosztályban, és 200 méteres párosban a dobogó második fokára állhatott fel. Négy elsőséget szerzett a kenus Takács Mihály, aki párosban és négyesben győzött 500 és 1000 méteren is, a hétvége legeredményesebb versenyzője pedig Nagy Bianka volt. A 15 éves kenus három egyéni és három páros versenyszámban is aranyérmes lett.