Suso duplázott; a 92. percben egyenlített az Inter

A Milan hiába vezetett a 92. percig 2-1-re az Inter elleni milánói derbin, Ivan Perisic a véghajrában egalizált, döntetlenre mentve a presztízscsatát a Serie A 13. fordulójában. A piros-feketék két gólját Suso szerezte.

A már kínai többségi tulajdonba került fekete-kékek és a kínai hatalomátvétel előtt álló vörös-feketék meccse a szokott parádés szurkolói körítést megkapta, Stefano Pioli, az Inter debütáló edzője pedig érdekeset húzott, a védelem tengelyébe, Miranda mellé vezényelte a 171 centis Gary Medelt.

Az Inter nyitotta valamivel jobban a meccset, és az első komolyabb lehetőséget is a fekete-kékek jegyezhették fel a 14. percben: Ivan Perisic lőtt elég gyengén balról, Gianluigi Donnarumma magabiztosan hárított. Tíz perccel később ismét Perisic rontott helyzetben, az Inter pedig egyre növelte a nyomást, igaz, betalálni nem tudott.

A félidő hajrájában aztán kivált Medel – sérülés miatt kellett lecserélni, Jeison Murillo váltotta –, majd megszerezte a vezetést a Milan egy kontrából. Giacomo Bonaventura tette ki a labdát jobbra, Susónak, aki befelé húzott, majd remek, precíz lövést zúdított Samir Handanovic kapujának jobb alsó sarkába (1–0). Pontozással az Inter nyerte volna a félidőt, de ez nem számított semmit.

Sokat nem kellett várni a második félidőben az Internazionale egyenlítő góljára, Antonio Candreva lőtt az 53. percben irdatlan erővel a tizenhatoson kívülről a bal fölső sarokba (1–1). Öt percig örülhetett az Inter, mert lecsapott ismét Suso: egy gyors ellencsapás után három a háromban vihette a labdát a Milan, az interes védők helyezkedése sok kívánnivalót hagyott maga után, a nagy területre berobbanó spanyol faképnél hagyta védőjét egy csellel, majd a hosszúba lőtt (2–1).

Pioli eleget látott, és megint védőt cserélt: lehozta a nagyon bizonytalan Cristian Ansaldit, és pályára küldte Nagatomo Jutót. Ezzel persze csökkentek az opciói elöl, márpedig az Internek váltásra lett volna szüksége. Mauro Icardi – aki a Milan elleni meccseken eddig gólképtelen volt – elrontott egy helyzetet, majd jött az Inter utolsó váltása, Sztevan Jovetics érkezett a hajrára. A montenegrói cseréje után nagyjából „futtából” össze is szedett egy sárga lapot. A fekete-kékek eredménytelenül (és nem sok fantáziával) nyomtak, hogy aztán a 92. percben egyenlítsenek: egy szöglet után jött a hosszún a leshatárról berobbanó Ivan Perisic, és közelről a hálóba talált (2–2).

Így tehát 2-2-es döntetlennel zárult a Serie A történetének 165. milánói derbije.

MILAN – INTER 2-2

Időpont: 2016.11.20. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Gólszerzők: Suso (42., 58.) ill. Candreva (53.), Perisic (92.)
Sárga lapok: Kucka, De Sciglio ill. Kondogbia, Ansaldi, Jovetic, Perisic

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Abate, Paletta, Gustavo Gomez, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura (Pasalic 88.); Suso, Bacca (Mati Fernandez 71.), Niang (Lapadula 79.).

Cserék: Gabriel, Plizzari, Ely, Luiz Adriano, Lapadula, Honda, Poli, Zapata, Sosa, Antonelli.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Medel (Murillo 37.), Ansaldi (Nagatomo 65.); Brozovic (Jovetic 75.), Kondogbia; Candreva, Joao Mario, Perisic, Icardi.

Cserék: Carrizo, Felipe Melo, Biabiany, Ranocchia, Banega, Santon, Eder, Gnoukouri, Gabriel Barbosa.