Szabadon választott

A sporttól teljesen eltérő területen csillogtatta meg tudását a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club edzője, a számos korosztályos bajnokot nevelő Szabó Anikó. A korábbi élvonalbeli atléta a MOB képzőművészeti pályázatán ért el második helyezést Szabadon választott című mozaikképével, amelyet a nőies sportágak ihlettek.

UP-info  Elsőre furcsának tűnhet a párhuzam az atlétika és a képzőművészet között, de Szabó Anikó, a BEAC edzője az élő példa rá, hogy a két tevékenység közelebb áll egymáshoz, mint gondolnánk. Az egykor maga is atletizáló tréner a Magyar Olimpiai Bizottság pályázatán nyert díjat képével.

A kép Fotó: atletika.hu

A kép  •  Fotó: atletika.hu

A képzőművészeti és fotópályázatra összesen huszonnégyen adtak be 41 alkotást. A MOB célja felhívni a figyelmet a női olimpikonokra, valamint tisztelegni a sportolók mögött álló édesanyák előtt. A téma megjelenítéséhez Szabó Anikó mozaikképet választott, amelyhez üvegeket festett, majd összetörte azokat. „Az indíttatást a tornasportok és egyáltalán, a nőies sportágak iránti kiskorom óta tartó szeretet adta. Gyerekként sokat néztem Regőczy Krisztináékat a tévében” – mondta az atletika.hu-nak.

A festészettel már jóval korábban, a kilencvenes évek elején megismerkedett a kiváló magyar művész, Fürst József révén, sporttárgyú képeket pedig nagyjából húsz éve készít. „Az 1998-as budapesti Eb kapcsán csempéből és kerámialapokból készült alkotásomra anno licitálni is lehetett az Atlétikáért Alapítvány támogatására.”

A versenyzést az egyetemi éveiben kezdte, 1983-ban az első hazai 12 órás versenyt ő nyerte, az 1985-ös IBUSZ-versenyen pedig a második helyen végzett. Utánpótlás első osztályú minősítést is szerzett, húsz kilométeren 1 óra 12 perces legjobbat tudott. „Nagyjából fele-fele arányban van jelen az életemben az atlétika és a művészet. Előbbiben nagyon sokat tanultam nálam tapasztaltabb, máig aktív kollégáktól, és sok tehetséges fiatallal sikerült megszerettetnem a sportágat, akik közül többen is szép eredményeket értek el, főként gyaloglásban.”

Ki tudja, előbb utóbb gyalogló-atlétából lett művészekről is hallunk?