Szerbia Európa tetején, zsinórban harmadszor!

szerbia eb markotodorovics

Alaposan megizzasztotta Montenegró Szerbiát az Eb-döntőben. A mérkőzés csak az utolsó negyedben dőlt el, mely sok tanulsággal szolgált.szerbia eb markotodorovics

Pazar hangulatban, tizenhatezer néző előtt vívhatott Montenegró Szerbiával Eb döntőt. A mérkőzés nem úgy alakult, ahogy Szerbia szerette volna, hiszen két perc elteltével 0-2 volt az állás. Vukcsevics fórból, majd Ivovics akcióból talált Mitrovics kapujába. A továbbiakban sem változott az eredmény, hiszen jól tartották magukat Brguljanék, így kétgólos előnyből várhatták a folytatást. A második nyolc percben előbb Prlainovics majd Csuk egalizált. Ezek után azt hihettük, hogy elindul Szerbia, de nem így lett, hiszen Radovics révén előnnyel mehettek pihenni a sötétsapkások, 4-3.

A fordulás után Mandics egalizált, de Darko Brugljan jóvoltából kétszer is vezetéshez jutottak a montenegróiak, majd a nyolc perc végén ismét döntetlen állt az eredményjelzőn. Az utolsó negyedben is akadt izgalom, hiszen a szerbek a negyed közepén már vezettek három góllal, de gyorsan visszajöttek Brguljanék a meccsbe. A végén Alekszics úszott meg, és tette fel az i-re a pontot.

Európa-bajnokság, döntő:

Szerbia–Montenegró 10–8 (1–3, 2–1, 3–2, 4–2)

Szerbia: B. Mitrovics – Mandics 1, Gocics, D. Pijetlovics 1, Filipovics 1, Prlainovics 2, S. Mitrovics. Csere: Randjelovics, Csuk 2, Nikics, Alekszics 2, Jaksics 1, G. Pijetlovics (kapus). Szövetségi kapitány: Dejan Savics

Montenegró: Scepanovics – Drasko Brguljan, Petrovics, Radovics 2, M. Janovics, Ivovics 1, Vukcsevics 1. Csere: Paskovics, Darko Brguljan 2, N. Janovics 2, Misics, Jokics. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics

Gól/emberelőny: 4/10, ill. 3/9
Gól/kettős emberelőny: 1/2, ill. 1/1

A férfi Eb végeredménye:

1. Szerbia
2. Montenegró
3. Magyarország (Bisztritsányi Dávid, Nagy Viktor – kapusok, Bátori Bence, Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Gór-Nagy Miklós,  Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Manhercz Krisztián, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes – mezőnyjátékosok)