Indítás az ötödiken

Jól szerepelnek a fiatalok a Szocsiban zajló felnőtt rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon. Liu Shaoang az ötödik helyen zárt 1500 méteren, és ő, valamint Bácskai Sára Luca és Jászapáti Petra is döntőhöz segítette a váltóját.

UP-info  Már a pénteki futamok alapján sejthető volt, hogy szép eredményeket szállítanak a magyarok a Szocsiban zajló felnőtt rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon. Az utánpótlásból éppen csak kilépő, 20 éves Liu Shaolin Sándor élete első egyéni kontinensbajnoki érmét szerezte meg azzal, hogy a dobogó második helyére állt fel 1500 méteren. Öccse, a csupán 17 éves, ám évek óta a felnőttekkel, Világ Kupa-viadalokon edződő Liu Shaoang pedig ötödikként ért célba ugyanezen a távon. Akárcsak rutinos társa, Knoch Viktor, ő is végig az élmezőny közvetlen közelében haladt, csakhogy a hajrában a brit Jack Whelbourne elcsúszott, és elsodorta a két magyart is, így elúszott a dobogó.

liu_shaoang

Liu Shaoang ötödik hellyel kezdett

A nők mezőnyében ugyancsak 1500 méteren a 16 éves Bácskai Sára Luca B döntőbe került, s ott a negyedik helyen végzett, ami összesítésben a tizedik pozíciót érte. A 17 éves Jászapáti Petra nem került elődöntőbe, a helyosztók legjobbjaként, 33 induló közül aztán a 20. helyen zárt.

A legrövidebb távon Liu Shaoang a negyeddöntőben kiesett, a 15. lett, míg a nőknél Jászapáti a 13., Bácskai a 17. helyet szerezte meg.

A nap végén remek hír jött, hiszen a már említett versenyzőknek is köszönhetően mind a férfi-, mind a női váltó fináléba került. Bácskai és Jászapáti Heidum Bernadett-tel és Keszler Andreával könnyedén vette az elődöntős akadályt. A hollandok az élen olyan erős tempót diktáltak, amelyet a magyarokon kívül senki sem bírt követni, sőt, a bolgárokat még le is körözte a két staféta. A vasárnapi fináléban a hollandok mellett az oroszok és az olaszok lesznek az ellenfelek.

A férfiak jóval nagyobb küzdelmet vívtak a legjobb négybe kerülésért. A Liu Shaoang, Liu Shaolin, Burján Csaba és Knoch Viktor alkotta váltó hosszú ideig a negyedik helyen haladt. Fokozatosan zárkózott a négyes, majd 17 körrel a vége előtt az élre állt. Rossz váltás miatt aztán a negyedik helyre csúszott vissza, azonban ismét előzött, így nem forgott veszélyben az A döntőt érő második hely. Az aranyéremért az oroszokat, a hollandokat és a briteket kell felülmúlni.