Szétesett a játék

Az oroszok ellen nem is a vereséggel, hanem annak módjával volt gondja Faragó Tamás szövetségi edzőnek a Hágában zajló leány U19-es Európa-bajnokságon, a szakvezető szerint jól jön a hétfői szünnap.

UP-info Második mérkőzésén az oroszokkal találkozott a női U19-es válogatott a Hágában zajló Európa-bajnokságon. Az olimpiai bronzérmes játékosokat is felvonultató ellenféllel egy negyedig volt képes tartani az iramot az első fordulóban a horvátokat magabiztosan legyőző magyar válogatott. Az 1-1-es első felvonás után még reménykedhettünk, sőt tulajdonképpen a 7-4-es félidő sem nézett ki rosszul, a vége azonban sajnos már nem tűnik szépnek. Az athéni tornán öt góllal nyert az ellenfél, ezúttal végül héttel, avagy egyértelmű, előbb tart a mieinknél. A végeredmény 16-9 lett az oroszok javára.

HUNRUSHága

Az oroszok felőrölték a mieinket  •  Forrás: EJC

„A tehetséget tisztelni kell, tisztelem, gratulálok az orosz válogatottnak – nyilatkozott Faragó Tamás szövetségi edző a waterpolo.hu-nak, aki bevallotta, bár igyekeztek megnehezíteni az ellenfél dolgát, a vereséggel előre számoltak. – Tekintettel arra, hogy nem oszt, nem szoroz az a mérkőzés, majd a negyeddöntőt kellene valahogy megnyerni, nincs tragédia. Persze azért jó lett volna nem ilyen megalázó módon veszíteni… Sajnos, pont a legjobbjaink hibázták a legnagyobbakat, nem volt esélyünk. Egy negyedig bírtuk fizikálisan és szellemileg is a versenyt, utána kivégeztek bennünket. Hirtelen szétesett a játékunk, rossz döntések sorát hoztuk. Nem is tudom, volt-e olyan meccsem, amelyen négyszer kaptunk gólt emberelőnyben… Plusz kétszer is eladtuk még a labdát fórban, avagy tényleg semmi sem működött. Mondom ezt annak ellenére, hogy a kilenc lőtt gólt önmagában nem rossz teljesítmény az orosz válogatott ellen. Az egésznek afféle grundhangulata volt, kijött a fizikális és technikai különbség. A lényeg, hogy a mérkőzés ne hagyjon mély nyomokat a lányokban. Jól jön a hétfői szünnap. Készülünk, edzünk tovább, hogy a legfontosabb mérkőzésen ne essünk hasonló hibába.”