Szétlőtt remények

A nyolcadik helyen végzett a magyar vízilabda-leányválogatott az aucklandi U18-as világbajnokságon, miután a 7–8. helyért vívott helyosztón – szétlövéssel – 16-14-re kikapott Kínától.

STJ Alighanem elátkozott helyként marad meg az ifjúsági leány vízilabda-válogatott tagjainak emlékezetében Új-Zéland. Bármennyire szép is az ország, Auckland nem hozott szerencsét a mieinknek.

Lemaradtunk a kínaiakról is... Fotó: fina.org

Lemaradtunk a kínaiakról is…  •  Fotó: fina.org

Az U18-as világbajnokság zárónapján Faragó Tamás és Godova Gábor együttese a torna során immár a második szétlövéses vereségét szenvedte el. Először az olaszok elleni negyeddöntőben bukta el a csapat 5-4-re az ötméteres párbajt, másodjára pedig Kína ellen maradt alul 4-2-re. Természetesen az efféle kiélezett meccshelyzetek kezelése nem kizárólag szerencse kérdése, de hogy az égiek nem voltak a csapattal, az bizonyos.

Pedig nem indult rosszul a mérkőzés, a félidőben Magyarország vezetett 6-4-re. A folytatás azonban már korántsem alakult ilyen fényesen, a kínaiak 11-9, majd 12-10-re is vezettek, onnan sikerült 12-12-es döntetlenre menteni a rendes játékidőben a találkozót úgy, hogy az utolsó két percben két magyar gól született. A mieinken érződött a csalódottság, mert noha a torna előtt Faragó Tamás, az utánpótlás-leányválogatottak szövetségi kapitánya azt nyilatkozta, reálisan az 5–8. hely valamelyikére várható az együttes, a lányok nem titkoltan az éremszerzés reményében repülték át a Földet. S nyilvánvalóan a fáradtságnak is szerepe lehetett abban, hogy – különösen a találkozó második felében – meglehetősen pontatlanul lőttek, ráadásul az emberfórok értékesítése sem ment (2/7). Kína viszont talán a legjobb produkcióját mutatta be a vb során.

A meccs gólját ezzel együtt Miklós Réka szerezte a második negyedben. Mivel a háta mögé kapta a labdát, visszanyúlt érte, majd jobb kézzel, félfordulattal látványosan a kapuba csavarta. A látványos találatot azonban ötperces gólszünet követte… Sajnos, a kínaiak kevésbé spóroltak a gólokkal, csak a harmadik negyedben féltucat alkalommal küldték középkezdéshez a mieinket…

Oroszprszág, a boldog győztes Fotó: fina.org

Oroszország, a boldog győztes  •  Fotó: fina.org

Ezzel a vereséggel a magyar válogatott a 8. helyen zárta a vb-t, ami mindenképpen látványos visszaesés a két évvel ezelőtti, madridi bronzéremhez képest (Kína egy helyet előrelépett), de ne feledjük: Aucklandben kísérleti szabályok szerint rendezték a vb-t (öt mezőnyjátékos, 25 másodperces támadóidő, 15 másodperces kiállítás). A tesztidőszaknak a hírek szerint vége, s marad minden a régiben…

LEÁNY IFJÚSÁGI VILÁGBAJNOKSÁG, AUCKLAND
A 7. helyért
Kína–Magyarország 12-12 (3-3, 1-3, 6-3, 2-3) – szétlövéssel 16-14
Magyarország: Lekrinszki – Miklós R. 1, Mchunu 2, Vályi V. 3, Hertzka 1, Muzsnay 2, Ádám E., Mucsy 2, Tóth Cs. 1, Kiss E., Koncz, Magyari
Tovább eredmények
Döntő: Oroszország–Spanyolország 9-7
A 3. helyért: Olaszország–Hollandia 14-13, szétlövéssel
Az 5. helyért: Egyesült Államok–Görögország 11-10
A vb végeredménye
1. Oroszország, 2. Spanyolország, 3. Olaszország, 4. Hollandia, 5. Egyesült Államok, 6. Görögország, 7. Kína, 8. Magyarország, 9. Ausztrália, 10. Új-Zéland, 11. Kanada, 12. Németország, 13. Japán, 14. Dél-Afrika, 15. Mexikó
A torna legjobb játékosa: Aljona Szerzsantova (Oroszország)
Az All Star-csapat: Antonia Young (Új-Zéland) – Marija Bersznyeva (Oroszország), Aria Fisher (Egyesült Államok), Aljona Szerzsantova (Oroszország), Nicoleta Eleftheriadu (Görögország), Alejandra Aznar (Spanyolország)
A góllövőlista élmezőnye: Alejandra Aznar (Spanyolország) 26, Aria Fischer (Egyesült Államok) 25, Herztka Orsolya 22