Szivós vezérletével legyőztük Romániát

Kecskemét, 2015. november 17.
MTI Fotó: Ujvári Sándor

Négy góllal győzött a Benedek-csapat Románia ellen az olimpiai kvalifikációs torna harmadik mérkőzésén.

Kecskemét, 2015. november 17. Manhercz Krisztián a labdával, elõtte Alexandru Ghiban, a román válogatott játékosa a férfi vízilabda világliga A csoportjában a 2. fordulóban játszott Magyarország - Románia mérkõzésen Kecskeméten 2015. november 17-én. A magyar vízilabda-válogatott 16-8-ra gyõzött. MTI Fotó: Ujvári Sándor

Ismét jól kezdtük a mérkőzést, hiszen Szivós majd Hárai talált a kapuba, így 2-0-ra elhúztunk. A különbség megmaradt a negyed végig, bár már vezettünk 4-1-re is, de Teohari szépített a hajrában, 4-2. A második nyolc percben Varga Dénes ötösével ismét három volt közte, 5-2. Ezek után elkezdett a román csapat zárkózni. Negrean előnyből talált be, majd ismét ő volt eredményes, 5-4. Sőt, Chioveanu már egalizált. A negyed utolsó percére kanyarodva Vámos révén ismét nálunk volt az előny, 6-5.

A fordulás után a harmadik negyed a miénk volt, 4-1-re is hoztuk ezt a nyolc percet. Megosztozott a csapat a találatokon, hiszen minden gólunkat más lőtte, a románok csak egyszer voltak eredményesek, így megnyugtató előnnyel, 10-6-os vezetéssel várhattuk a záróakkordot. Az utolsó negyedben tartottuk a közte négyet. Ebben az etapban Szivós kettőt is lőtt, aki a csapat legeredményesebbje volt a mérkőzésen. A vége 12-8 lett, holnap az oroszok következnek 17.50-től.

Olimpiai kvalifikációs torna, harmadik mérkőzés:

Magyarország–Románia 12–8 (4–2, 2–3, 4–1, 2–2)

Magyarország: Nagy V. – Zalánki 1, Erdélyi 1, Szivós 4, Varga Dániel, Varga Dénes 2, Hárai 1. Csere: Vámos 1, Manhercz K. 1, Hosnyánszky 1, Decker Á., Bedő. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Románia: Stonescu – Radu, Negrean 3, Gheorge 1, Oanta, Busila, Teohari 2, Chioveanu 1, Goanta, Szabó R., Ghiban 1, Popovicu. Szövetségi kapitány: Dejan Stanojevics

– Nagy Viktor véd egyet

– kiállítást kapunk, Varga Dénes lő egy kapufát, a kipattanót pedig Szivós már a kapuba lövi, 1-0

– elhozzuk a labdát

– kezdődik a meccs

– a srácok tegnap Kanada ellen döntetlent játszottak, most mindenképp nyerni kellene