Szlovákia sem jelentett gondot a vízilabda Eb-n

Tizennyolcat tettünk közé.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A tegnapi könnyed győzelem után, ma Szlovákia következett.

Nos, a lányok már az első negyedben már az első negyedben – Keszthelyi vezérletével – négygólos előnyre tettek szert, 5-1 ide. A második nyolc percben Rybanska duplázott az elején. Ebben az etapban a szlovákok nem lőttek gólt, így 10-1 volt a nagyszünetben ide.

A fordulás után sem engedtünk ki, bár kevesebb gólt tettünk közé, 14-2. A végén még egy hatossal megkínáltuk ellenfelünket így 20-2-re győztünk.

A második nap programja az Eb-n.:

Január 13., hétfő:
nők, csoportkör, 2. forduló:

Szlovákia – Magyarország 2-20 (1-5, 0-5, 1-4, 0-6)
Vezette: Korzyna (lengyel), Colombo (olasz)

Szlovákia: Horvathova – Kovacikova, Kurocova, Junasova, Peckova, Kolarova, Stankovianska 1. Csere: Garancovska, Sedlakova, Majlathova, Katlovska 1, Kissova. Szövetségi kapitány: Pavo Mihalkovic

Magyarország: Kasó – Máté, Gurisatti 1, Vályi 1, Parkes 1, Keszthelyi 6, Garda 1. Csere: Szilágyi 2, Illés 1, Leimeter 3, Gyöngyössy 1, Rybanska 3, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila