Szoboszlai gólt lőtt és gólpasszt adott

MH/MTI
2024. március 14. csütörtök. 23:11

A Liverpool – melyben Szoboszlai Dominik a gólt lőtt és gólpasszt adott – fölényes, 6-1-es győzelmet aratott a vendég Sparta Praha felett, így magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa-ligában.

A Liverpool a magyar középpályás gólpasszának is köszönhetően remekül kezdte az összecsapást, 14 perc játék után már 4-0-ra vezetett. Hasonlóra legutóbb főtáblás európai kupamérkőzésen 1971-ben a Kupagyőztesek Európa Kupájában volt példa, akkor a Chelsea 13 perc alatt négyszer volt eredményes a Jeunesse Hautcharage ellen.

Szoboszlai, akárcsak a párharc csehországi mérkőzésén, ezúttal is az ötödik gólt szerezte, megpattanó lövése után ünnepelhetett.

A szezonban az összes sorozatot figyelembe véve még veretlen Bayer Leverkusen és a Qarabag szinte „lemásolta” a párharc első felvonását (2-2): az azeriek már kétgólos előnyben voltak a német Bundesliga listavezetője azonban a hajrában Patrik Schick révén egyenlített, majd a cseh csatár a 98. percben eldöntötte a továbbjutást. A vendég együttes több mint fél órát emberhátrányban játszott.

Xabi Alonso együttesének ez volt az idényben a 37. veretlenül megvívott tétmérkőzése.