Legyőzte Magyarország Tunéziát a férfi kézilabda olimpiai selejtezőn

MH/MTI
2024. március 14. csütörtök. 22:38
Frissítve: 2024. március 14. 22:56

A 20 fős magyar keretből Krakovszki Bencét és Palasics Kristófot nem nevezte a tornára a szakmai stáb, az észak-afrikaiak elleni meccsen pedig Rodríguez Álvarez Pedro és Szöllősi Szabolcs maradt ki a csapatból.

Nagy meglepetésre nem volt telt ház a magyarok első meccsén, több száz szék üresen maradt a lelátókon. Mindez a hangulatra és a hazai csapat kezdésére nem nyomta rá a bélyegét, mert bár több lövés is kimaradt, az ellenfél védekezés-váltásaira gyorsan és jól reagáltak Lékai Mátéék. Amikor Tunézia nyitott védekezésre tért át, rendre a szélsők kapták a labdát, és szinte mindig be is találtak.

A tizedik percben 6-3 volt az állás, de a folytatásban támadásban és védekezésben is kevesebbet hibáztak az észak-afrikaiak és hat perccel később egyenlítettek (8-8). A cserék hatására újra lendületbe kerültek a házigazdák, hatékonyan működött a védekezés, Mikler Roland ismét bravúrosan védett, és kilenc perc alatt egy 6-0-s sorozattal ellépett együttese, amely a szünetben már 17-10-es előnyben volt.

A második félidőt 4-1-es szériával kezdte Tunézia, amelyből a meccs kétharmadánál piros lap miatt kivált az addig három gólt dobó Hazem Baka. Egy 4-1-es magyar sorozat után visszaállt a hétgólos különbség. A norvég-portugál találkozót követően ezen a mérkőzésen is rövid kényszerszünetet kellett tartani, mert a pályán elhelyezett egyik reklámfeliratnak elengedett a ragasztása. Közben arcsérülés miatt Sipos Adriánt ápolták, de a csereként beállt kapus, Bartucz László védéseire, illetve a remek védekezésre alapozva tartotta magabiztos előnyét a magyar válogatott.

Már az utolsó tíz percet megelőzően eldőlt a meccs, az 52. percben volt először tíz közte, ekkor már a játékpercek elosztására, a rotációra is figyelt Chema Rodríguez szövetségi kapitány.

Mikler Roland nyolc, Bartucz László négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Mohamed Aziz Aidi, Isszam Rzig és Anuar Ben Abdallah négy-négy gólt szerzett, Mehdi Szadri Harbi négy, Fradzs Ben Tekaja hét védéssel zárt.

A két csapat nyolcadik egymás elleni mérkőzésén egy tunéziai siker és egy döntetlen mellett a hatodik magyar győzelem született.