Szolnoki henger a BL-nyitányon

Szolnok201701

Magabiztosan, tekintélyt parancsoló különbséggel győzött a Szolnok a Bajnokok Ligája 4. körének nyitányán a Nizza ellen.

A Szolnok komolyan vette a Nizza elleni meccset (Fotó: Szolnoki VSC/facebook)

A Szolnok nyitotta a BL 4. körét a főtáblán. A sereghajtó Nizzát fogadta az együttes, de mint Cseh Sándor is nyilatkozta a meccs előtt nincs könnyű mérkőzés a legrangosabb európai kupaporondon.

A mérkőzést, – ahogy kell – a Szolnok kezdte jobban. Varga Dénes adta meg a találkozó alaphangját két góllal, majd jött Vámos akciótalálata. Az első negyed vége előtt pár másodperccel egy szerecsétlenül megpattant nizzai gól – Laversanne révén – utat talált Nagy Viktor kapujába, 3-1. A második nyolc percben –  szinte – , ami kapura ment az gól lett. Alekszics nagyon élt, hármat is vágott a szerb légiós, a nagyszünetben pedig 10-1-et mutatott az eredményjelző.

A fordulás után Mezei találatával már tíz volt közte, és itt még nem állt meg a Szolnok. A záróakkordig még közétett egyet a hazai csapat, így 14-3-as vezetésről várhatta az utolsó etapot a gárda. A zárónegyed elején Kis Gábor jelentkezett egy emberelőnyös találattal, szépen szakadt el emberétől majd tette el Garsau mellett. A továbbiakban még Fülöp villant majd Younger szerezte meg saját maga harmadikját. A vége így 17-4-es sima szolnoki siker lett.

Bajnokok Ligája, főtábla, 4. játéknap, nyitótalálkozó:

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Olympic Nizza 17-4  (3-1, 7-0, 4-2, 3-1)
Gólszerzők:Vámos 3, Alekszics 3, Varga Dénes 3, Younger 3, Fülöp 2, Mezei 1, Prlainovics 1, Kis 1 ill. Laversanne 3, Izdinsky 1