Szuperrangadót nyert a Jug Dubrovnik

jug 2015-2016

Nagy formában van a Jug Dubrovnik együttese. A Regionális Ligában Kobescsak együttes hat góllal intézte el az örök rivális Rijekát, így hibátlan mérleggel vezetik a tabellát.

A hétvégén két fordulót is rendeztek a Regionális Ligában. Az OSC ellen kezdte meg a hetet a Jug, majd jöhetett a Mladost Zágreb, és a végére a szuperrangadó, a Rijeka ellen hazai pályán. A két csapat nem is olyan régen már találkozott egymással a kupában, akkor döntetlen született.

Az első negyedben kiegyenlített volt a találkozó állása. A Jug góljaira rendre tudott válaszolni a Rijeka. A második nyolc percben 3-2-re még a hazaiaknál volt az előny, ám Muslim majd Burics révén már a címvédő vezetett. A nagyszünetre azonban jól hajrázott a Jug. Xavi Garcia majd Loncsar 5-4-re módosította az eredményt. A fordulás után már 6-4, 7-5 sőt 8-5 is volt a Jug előnye, de a záróakkord 8-6-ról indult. Az utolsó negyedben valósággal gázoltak a hazaiak. 5-1-es etapot produkálva “lerendezték” a Rijekát.
Regionlis Liga, 6. forduló:

Jug Dubrovnik – Primorje Rijeka 13-7 (2-2, 3-2, 3-2, 5-1)
Gólszerzők: Garcia 3, Perrone 3, Loncsar 2, Inankovics 2, Jkovics 1, Markovics 1, Benics 1 ill. Dedovics 3, Echenique 2, Burics 1, Muslim 1

Posk – Vojvodina 13-6 (3-1, 1-1, 3-1, 6-3)

Mornar – Radnicski 12-12 (4-4, 2-2, 1-2, 5-4)

Jadran HN -Mladost 11-9 (3-1, 4-2, 3-3, 1-3)