Takács Boglárka nem jutott döntőbe női 100 méteren

Takács Boglárka 11.26 másodperces idővel elődöntős futamában a nyolcadik lett, így nem jutott döntőbe női 100 méteren a budapesti atlétikai világbajnokságon.

Takács Boglárka
Takács Boglárka a női 100 méteres síkfutás elődöntőjében a budapesti atlétikai világbajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A világbajnokságok történetének első magyar női 100-as indulója a vasárnapi előfutamból 11.18 másodperces eredménnyel simán, futamharmadikként lépett az elődöntőbe, ott viszont már nem lehettek továbbjutási álmai. Az országos csúcstartó (11.14 mp) sprinter többek között az aranyérem három favoritja közül kettővel, a ranglistavezető jamaicai Shericka Jacksonnal és az amerikai Sha’Carri Richardsonnal került egy futamba, s mezőny erejéről minden elmond, hogy a nyolcból hat sprinternek 11 mp-en belüli egyéni csúcsa volt.

A mezőny szélén, a kettes pályán futó Takács a rajtot nem kapta el rosszul, de a belső pályákon futók folyamatosan távolodtak tőle. Végül a célba szinte egyszerre érkezett meg a 11.25-t produkáló, hetedik spanyol Jael Bestuével, aki egy századdal volt jobb nála. A futamot Jackson nyerte 10.79-cel, azonos időt ért el a dél-afrikai Marie-Josee Ta Louval, Richardson pedig 10.84-gyel lett harmadik.

„Kicsit vegyes érzéseim vannak most. Annak nagyon örülök, hogy első magyar nőként tudtam magam kvalifikálni a vb-re és az előfutamból tovább is tudtam jutni. A közönség szeretete pedig rengeteget jelent nekem”  – kezdte értékelését Németh Roland tanítványa. – „Az idővel viszont nem vagyok annyira elégedett, mert úgy érzem, nagyon jó formában vagyok, sokkal jobb időeredmény van bennem.”

A 21 éves vágtázó úgy véli, a vártnál visszafogottabb eredménynek három oka van, melyek közül az egyik, hogy a rajtja, és különösen az első pár méter nem sikerült jól, a mellette futó jamaicai Shashalee Forbes így nagyon gyorsan ellépett tőle.

„Ahogy elindítottam a mozgást, az nem volt tökéletes. A jamaicaival szerettem volna versenyezni, de nagyon korán elment tőlem és onnan már nem tudtam olyan lazán, felszabadultan futni és elérni azt a végsebességet, ami van nekem, hanem görcsössé vált a mozgásom” – jegyezte meg Takács Boglárka, aki szerint a másik probléma, hogy még nincs meg az a tapasztalata, ami ahhoz kell, hogy ennyire jó futók között is ki tudja hozni magából a maximumot.

„Nem elképzelhetetlen, hogy a futamomban volt az a három futó, aki majd dobogóra állhat.”