Tavaszi csúcs

A pályára lépő U20-as labdarúgók száma mellett a játékperceket nézve is tavaszi csúcs született a felnőttbajnokság 28. fordulójában. Hahn János újra gólt szerzett a Paksban, Németh Márió pedig megszerezte első tavaszi találatát, és továbbra is első helyen áll a góllövőlistán.

Németh Kornél Tizennyolc 1995. január elseje után született játékos kapott lehetőséget az NB I 28. fordulójában – ez tavaszi rekord. A keddi nyitómérkőzésen a Videoton otthon tartotta a három pontot (1-0), Sejben Viktor (19) négy percet töltött a pályán Haraszti Zsolt cseréjeként. Az elmúlt hetekhez hasonlóan a Debrecenben U20-as labdarúgó ezúttal sem kapott lehetőséget.

Kecskés Ákos1

Kecskés Ákos (jobbról a második)

Az Újpest–Honvéd (2–0) fővárosi rangadón mindkét oldalon egy-egy fiatal volt a kezdőcsapatban. A lilák részről Kecskés Ákos (20) végig magabiztos teljesítményt nyújtott a védelem közepén. Ezt a megállapítást az támasztja alá leginkább, hogy a Honvéd nem szerzett gólt mérkőzésen. A vendégeknél Gazdag Dániel (20) ugyan végig játszott középpályán, de a társaihoz hasonlóan nem volt meggyőző.

A bajnok Ferencvárosban a sérült Nagy Ádám helyett névrokona, Nagy Dominik (20) szerepelt az első perctől, és ha már a pályán volt, két gólpasszal hálálta meg a bizalmat, hiszen a 7. percben az ő kiugratásából szerzett vezetést Radó, majd a 91. percben a nagyszerű beadása után Lamah állította be az 5–2-es végeredményt. A paksiak közül mindenképpen ki kell emelnünk Hahn Jánost (20), aki 2–1-es hazai vezetésnél, fél órával a találkozó vége előtt, még egyenlíteni tudott. A fiatal támadónak ez volt a hatodik gólja a bajnokságban. Hahnhoz hasonlóan végig pályán volt Lenzsér Bence (20), de a paksi védelem teljesítményéről mindent elmond az öt kapott gól…

Hahn János csak azért nem vezeti az U20-as góllövőlistát, mert Németh Márió (20) hosszú idő után gólt szerzett a Haladás–Vasas-mérkőzésen. A szombathelyiek hátrányban voltak az első félidő után, de a fiatal támadó a fordulást követően nem sokkal egyenlített, így már hét találatnál jár a felnőttbajnokságban. Németh 79 percet kapott, helyére a szintén fiatal Medgyes Zoltán (20) érkezett. A kiesés ellen küzdő Vasas hiába vezetett, végül nem tudott pontot szerezni (2-1). Örömteli viszont, hogy a fővárosi együttesben Vida Máté (20), Szivacski Donát (19) és Berecz Zsombor (20) is végig a pályán volt.

A Diósgyőr úgy nyert 2-1-re hazai pályán a Puskás Akadémia ellen, hogy Nemes Milán (19) zsinórban a 13. felnőtt mérkőzését játszotta végig a legjobbak között. A felcsúti együttesben Sallai Roland (18) kezdőként 89 percig volt a pályán, míg Zsótér Donát (20) csereként 13 percet kapott.

Hahn János, valamint Németh Márió mellett Gera Dániel (20) talált be a hétközi fordulóban. Az MTK labdarúgója csapata második gólját szerezte. A kék-fehérek 3-0-ra nyertek a Békéscsaba ellen úgy, hogy a találkozót végig játszó Gera mellett Varga Szabolcs (20) 32 percig, míg Vogyicska Bálint (18) egy percig lehetett a pályán. A vendégcsapatba Viczián Ádám (20) az utolsó húsz percre szállt be, de a társaihoz hasonlóan nem talált a kapuba.

SZAKÉRTŐNK: Vincze Ottó, korábbi válogatott labdarúgó
„A Ferencváros–Paks találkozót a helyszínen néztem végig. Örömteli volt, hogy a bajnokavató ellenére is bátran játszottak a vendégek. Hahn János technikás labdarúgó, akinek csak gratulálni tudok a góljához. Jól mozgott a pályán, ez a találat neki is biztosan emlékezetes marad. A vendég védelemből Lenzsér Bencét megvédem, ezúttal ugyan öt gólt kaptak, de a fiatal védő egyre érettebb játékot nyújt, jó úton halad, ígéretes karrier előtt áll. A rendkívül kreatív Nagy Dominik ezúttal is bizonyított a Fradiban, örülök neki, hogy egyre több lehetőséget kap, amivel élni is tud, pedig nincs könnyű helyzetben, hiszen nagy a konkurencia a bajnokcsapatban.”

A számokat elnézve soha rosszabb fordulót nem kívánunk fiataloknak.

HÉTRŐL HÉTRE
1.FORDULÓ. 10 csapatban 20 játékos összesen 1154 percet játszott.
2. FORDULÓ. 11 csapatban 19 játékos összesen 1073 percet játszott.
3. FORDULÓ. 10 csapatban 18 játékos összesen 1236 percet játszott.
4. FORDULÓ: 12 csapatban 23 játékos összesen 1229 percet játszott.
5. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1048 percet játszott.
6. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1218 percet játszott.
7. FORDULÓ: 11 csapatban 20 játékos összesen 1242 percet játszott.
8. FORDULÓ: 9 csapatban 12 játékos összesen 832 percet játszott.
9. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1214 percet játszott.
10. FORDULÓ: 11 csapatban 19 játékos összesen 1079 percet játszott.
11. FORDULÓ: 10 csapatban 17 játékos összesen 1157 percet játszott.
12. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1124 percet játszott.
13. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 992 percet játszott.
14. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1175 percet játszott.
15. FORDULÓ: 11 csapatban, 17 játékos összesen 1085 percet játszott.
16. FORDULÓ: 11 csapatban, 15 játékos összesen 927 percet játszott.
17. FORDULÓ: 10 csapatban, 19 játékos összesen 965 percet játszott.
18. FORDULÓ: 10 csapatban, 15 játékos összesen 940 percet játszott.
19. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1069 percet játszott.
20. FORDULÓ: 7 csapatban, 13 játékos összesen 697 percet játszott.
21. FORDULÓ: 10 csapatban, 16 játékos összesen 998 percet játszott.
22. FORDULÓ: 10 csapatban, 14 játékos összesen 984 percet játszott.
23. FORDULÓ: 9 csapatban, 14 játékos összesen 903 percet játszott.
24. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 807 percet játszott.
25. FORDULÓ: 9 csapatban, 13 játékos összesen 814 percet játszott.
26. FORDULÓ: 8 csapatban, 13 játékos összesen 838 percet játszott.
27. FORDULÓ: 8 csapatban, 16 játékos összesen 897 percet játszott.
28. FORDULÓ: 11 csapatban, 18 játékos összesen 1149 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Németh Márió (Haladás) 7 gól, Hahn János (Paks) 6 gól, Balogh Norbert (DVSC) 3 gól, Lenzsér Bence (Paks), Viczián Ádám (Békéscsaba) 2-2 gól, Sallói Dániel (Újpest), Sallai Roland (Puskás), Tóth Patrik (Újpest), Osváth Attila (Vasas), Zsótér Donát (Puskás), Sejben Viktor (Videoton), Bobál Dávid (Honvéd) 1-1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Bobál Dávid (Honvéd) 2333 perc, 2. Sallai Roland (Puskás) 2171 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 2070 perc, 4. Nagy Ádám (FTC) 2042 perc, 5. Vida Máté (Vasas) 1965 perc, 6. Németh Márió (Haladás) 1808 perc, 7. Berecz Zsombor (Vasas) 1658 perc, 8. Nemes Milán (DVTK) 1620 perc, 9. Gera Dániel (MTK) 1516 perc, 10. Balogh Norbert (DVSC) 1452 perc, 11. Gazdag Dániel (Honvéd) 1195 perc, 12. Hahn János (Paks) 1166 perc,13. Kitl Miklós (DVTK) 1073 perc, 14. Viczián Ádám (Békéscsaba) 994 perc, 15. Osváth Attila (Vasas) 828 perc, 16. Medgyes Zoltán (Haladás) 749 perc, 17. Varga Szabolcs (MTK) 717 perc, 18. Sallói Dániel (Újpest) 657 perc, 19. Szalai Dániel (Békéscsaba) 297 perc, 20. Asztalos Dávid (Paks) 270 perc, 21. Kővári Róbert (Paks) 222 perc