Tenisz – Dimitrovot is legyőzte Fucsovics, már nyolcaddöntős New Yorkban

Kormány Sport

Kiváló formának örvend a világranglista jelenleg 84. helyét elfoglaló Fucsovics Márton. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy az eredetileg Cincinnatibe tervezett, de New Yorkban megrendezett ATP 1000-es tenisztornán, első találkozásuk alkalmából háromszettes mérkőzésen győzte le a 2017-es világbajnok bolgárt, Grigor Dimitrovot (19.), ezzel bejutva a legjobb 16 közé,  ahol a szerb Filip Krajinovic (32.) ellen léphet pályára a negyeddöntő reményében.

Jól kezdte Fucsovics Márton a Grigor Dimitrov elleni 2 óra 26 perces összecsapást, hiszen az első játék után már brékelőnybe került, s ezt a vezetést meg is tudta duplázni, ezzel 5:2-re módosítva az eredményt. Ekkor némileg megremegett a magyar versenyző keze, egyre többet hibázott, ellenfele ezt kihasználta, és visszajött a meccsbe, de végül 5:5-ös állást követően 7:5-re hozta az első szettet Fucsovics.

A tornán két selejtezős és egy főtáblás győzelmét követően negyedik meccsét játszó magyar, mondhatni rosszul indította a második játszmát, hiszen első adogatását elveszítve 2:0-ás brékhátrányba került. Ezt a hibát később korrigálni tudta, zsinórban kétszer hozta el Dimitrov szervajátékát, s vezetett a szettben 4:3-ra is, de végül a világbajnok bolgár nyerte azt 6:4-re.

A döntő szettben változtatni tudott a játékán Marci, míg Grigornak ez nem sikerült. 2-2-es állást követően zsinórban kétszer vette el a bolgár játékos adogatását, sajátját pedig “hibátlanul” hozta. Az első meccslabdáját értékesítve 6-2-re a magyaré lett a 3. szett, Fucsovics ezzel 7:5; 4:6; 6:2-re nyerte a mérkőzést, bravúrral.

A következő fordulóban Fucsovics a szerb származású Filip Krajinovic-csal fog összecsapni, itthoni idő szerint nem előbb, mint szerda éjjel 01:00-kor. Krajinovic szintén jó formát mutat, hiszen sima két játszmában, 6:2; 6:1-re győzte le a világranglista 3. Dominic Thiemet.

Bízzunk benne, hogy Marci megint meglepetést fog okozni, s a legjobb nyolc közé jut a 6 297 080 dollár összdíjazású tornán, ahol az Andy Murray (134.) – Milos Raonic (30.) párharc győztesével kerülne össze.