Tenisz, US Open: Jani Réka-Luca főtáblás, Czink Melinda kiesett

image

Babos Timea és Jani Réka is élete első felnőtt Grand Slam versenyére készült a US Open előtt és talán többen tippeltek volna arra, hogy előbbi játékos jut fel a főtáblára a keménypályás versenyen.

Timea már a selejtező első körében kikapott, Réka viszont kiejtette az 5. kiemeltet, saját ágának legerősebb játékosát, ezzel megágyazva saját sikerét, ami nem is maradt el, az Ábris TC játékosa feljutott a főtáblára!

Réka a feljutásért a kínai Lu ellen játszott és az első szettet rövidítésben hozta, majd a második játszmában 4-1-re vezetett, a kínai azonban 6-4-gyel kiegyenlített, a döntő szett azonban megint Réka fölényét hozta, aki 76(5) 46 63-ra nyert.
Réka nem csak főtáblás lesz ezzel, hanem a világranglistán bekerül a legjobb 200-ba és megelőzi Babos Timeát is.

Az eső miatt péntekre tették át Czink Melinda (165.) csütörtöki selejtezős meccsét a US Open kvalifikációjában, így két mérkőzést játszhatott a balkezes magyar játékos.

Az elsőn a 26. kiemelt ukrán Korytsseva (143.) volt az ellenfele, akit 2-6 6-3 6-4-re győzött le (korábbi két meccsükön Melinda nem vesztett szettet), pár órával később azonban már újra a 8-as pályán kellett lennie, hogy a főtáblára kerülésért megmérkőzzön a holland Krajicekkel.

A 183. helyezett hollanddal 2010-ben játszott már Melinda és egy szoros meccsen kikapott és most is egyenlő erők küzdöttek a pályán. Az első szett Melindáé lett 6-3-mal, a második viszont 6-0-lal Krajiceké, a döntő játszma pedig nagyon szoros volt.

Egy-egy breakkel jutottak el 5-6-ig, amikor azonban a holland meccslabdához jutott Melinda adogatásánál és meg is csinálta, így 3-6 6-0 7-5-re nyert, Melinda pedig nem jutott fel a főtáblára, ahol Jani Réka és Arn Gréta szerepel majd