Theo Hernández szállította a győzelmet a Milannak a Parma otthonában

A Milan idegenben kiszenvedte a győzelmet a Parma ellen és a meccs hajrájában Theo Hernández szemfüles találatával megszerezte a három pontot a Serie A 14. fordulójában.

Két percet kellett várni az első komoly Milan gólhelyzetre: Piatek tette középre a labdát és a tizenhatoson belül érkező Calhanoglu a kapu mellé lőtt. A 24. percben Sepe védett nagyot: Bonaventura átadása után kissé kiszorított helyzetből Kessié lőhetett kapura. Egy perccel később a Parma került helyzetbe és Gervinho indult meg támadással, ám hosszan tolta meg a labdát és nem jelentett veszélyt Donnarumma kapujára.

A 33. minutumban Romagnoli óriásit mentett a kapu előtt, majd az ellentámadás után Calhanoglu próbálkozását Sepe hárította. Az első félidő utolsó percében Kucka előtt adódott lehetőség, de Donnarummának ezúttal sem kellett közbeavatkoznia.

A második félidő elején Donnarumma hatalmas bravúrral védte Gervinho ziccerét, de az elefántcsontparti játékos lesen tartózkodott, így Valeri visszafújta az esetet. A 60. percben Suso révén került közel a vezetés megszerzéséhez a Milan, ám a spanyol játékos lövése elsuhant a kapufa mellett. Összességében a második játékrész szintén nagy Milan fölényt hozott, de ez a gólokban egyáltalán nem mutatkozott meg. A vendég együttes játékosai rendre rossz megoldást választottak és a kapu előtt nagyon pontatlanok voltak.

A meccs hajrájában előbb Calhanoglu, aztán Suso tesztelte Sepét, de a hazaiak kapusa mindkét kapura tartó lövést hárította. A 88. percben megszületett a gól: Theo Hernández egy védelmi hibát kihasználva lecsapott és a kapuba lőtt (0-1). Ezzel a találattal a Milan megszerezte a győzelmet és egy hónap után újra nyert a Serie A-ban.

PARMA – MILAN 0-1

Időpont: 2019.12.01. 15:00
Helyszín: Stadio Ennio Tardini, Parma
Játékvezető: Valeri
Gólszerző: Theo Hernández (88.)
Sárga lapok: Iacoponi ill. Bennacer, Hernández, Donnarumma

KEZDŐCSAPATOK:

PARMA: Sepe; Darmian, Iacoponi, Bruno Alves, Gagliolo; Brugman (Cornelius 70.), Hernani, Barillà (Grassi 64.); Kulusevski, Kucka, Gervinho (Sprocati 87.).

Cserék: Alastra, Colombi; Dermaku, Laurini, Pezzella; Camara, Scozzarella.

MILAN: G. Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernández; Kessié (Krunic 71.), Bennacer, Bonaventura; Suso, Piatek (Rafael Leao 64.), Calhanoglu.

Cserék: A. Donnarumma, Reina; Calabria, Gabbia, Rodríguez; Biglia; Borini, Castillejo, Rebic.