Tisza-parti győzelem a szuperrangadón – Már a Szolnok vezeti a tabellát

Szolnok201512

Szolnoki villámrajt után, az Eger még visszajött a meccsbe, de Varga Dénes villanásaira nem volt ellenszere a hevesieknek. A Szolnok győzelmével helyet cserélt az Egerrel a tabellán és vezeti azt.

Varga Dénes és a csapat parádés volt (Fotó: Szolnoki VSK/facebook archív)

Mezei kezdte a gólgyártást, majd Crousillat fejezte be az első negyedben, közte még kettő és a Szolnok 4-0-ra ment az első negyed után. Az Eger is próbálkozott, de a Tisza-partiak jól védekeztek. A második negyedben Kis és Angyal kiszállt a meccsből, végleg cserével kiállította Mucskay játékvezető kettejüket. A hazaiak nem roppantak meg, hiszen Varga Dénes már az ötödiket lőtte. Ezek után az Eger Hosnyánszky révén megszerezte első gólját, 5-1. A folytatásban kapaszkodtak a vendégek, azonban a nagyszünetben maradt a közte négy, 7-3.

A fordulás után Vapenski egy szabaddobást, majd Erdélyi egy kettős fórt értékesített, így ismét lőtávolon belülre ért a vendég gárda, 7-5. A hajrában Hosnyánszky elemi erővel lőtte ki a felsőt, így egyetlen gólra jött fel az Eger. A Szolnoknak nem sikerült ebben a játékrészben Mitrovics kapujába találni, továbbra is nyílt volt minden az utolsó negyed előtt. A záróakkordban Andrija Prlainovics előbb kettőre növelte a különbséget, majd Varga Dénes percei következtek, aki kétszer előnyből villant, valamint egyszer ötösből volt eredményes, így eldöntötte a meccset. A vége 11-7 lett, így helyet cserélt a két gárda a tabellán és már a Szolnok vezeti a felsőházat.